Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Wisła: Remont trwa, kłopoty kierowców

Fot. Krzysztof Marciniuk

Od początku tego tygodnia wykonawca wprowadził kolejne zmiany na modernizowanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 941 w Wiśle. Utrudnień trzeba spodziewać pomiędzy skrzyżowaniem DW 941 z ulicą Sztwiertni w centrum miasta do ronda na Oazie.

Na tym odcinku wyłączony został jeden pas ruchu i obowiązuje teraz ruch jednokierunkowy. Objazd dla wyłączonego fragmentu drogi odbywa się ulicami Wyzwolenia, M. Konopnickiej, Olimpijską i Sztwiertni.

Przystanki autobusowe z rejonu Oazy i ulicy Olimpijskiej na czas zmiany organizacji zostały przeniesione na ulicę M. Konopnickiej  (w stronę centrum) oraz na drogę wojewódzką w rejon wjazdu na Skolnity – obok skoczni  (w stronę ronda na Oazie).
Wykonawca zapowiada, że roboty na DW 941 zostaną ograniczone od listopada do marca 2020. W tym okresie nie będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy czy wahadłowy. Przebudowa drogi ma potrwać do 15 października roku 2021.

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Turystyka
Turystyka
2 lat temu

Do Istebnej-zaolzia z Cieszyna jeżdżę przez Czechy i Jasnowice: 50 min, 48 km. W Czechach i do ronda w Jasnowicach droga jest równa – ok’, praktycznie bez korków.

Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu

W dwie strony idzie tak samo ok 20 min….codziennie stoję i czekam…

Aneta
Aneta
2 lat temu

Sami kierowcy przyczyniaja sie do tych korkow. Odlegolosci miedzy samochodami po 20-30m, na polanie, na przejezdzie kolejowym 5 samochodow z rzedu praktycznie zatrzymuje sie patrzac czy jedzie pociag…Kierujacy sie drze na pol wsi, a ci pyrkaja po 1km/h. Zwariowac mozna. Co do robot, to remont trzeba liczyc do 2021, opoznienia do 2023, a poprawki do 2025

Michał
Michał
2 lat temu

Dzisiaj na Polanie wyjątkowy imbecyl kieruje ruchem. Korek od Czantorii s od Wisły 1/3 tej ilości. Może trzeba tym kierującym jakieś testy robić. Już lepszy jest ten co wola do kierowców “zapie*dalej c*uju”…

Lukasz
Lukasz
2 lat temu
Reply to  Michał

Nie tylko dziś ale w weekend też jakic idiota kierował ruchem, ruch wahadłowy albo kierowanie ruchem. W Wiśle na czarne jest ruch wahadłowy poprzez sygnalizacja i jest wszystko ok tam stoją pseudo kierujący ruchem i myślą że jest ok. Od strony czantori samochody jadą po 20min a od strony wiy po 3minuty coś jest nie tak z tymi ludźmi którzy ich tam ustawili do kierowania ruchem

Andrzej
Andrzej
2 lat temu
Reply to  Lukasz

Dobrze,że wogóle jadą. Jak były światła to często stały.

kierowca
kierowca
2 lat temu
Reply to  Lukasz

Chyba Łukaszu sie mylisz.Jeżdzę do i z Ustronia codziennie i raczej jednakowo sa puszczane auta,mniej więcej po ok 20 minut.

kierowca
kierowca
2 lat temu

Jak remont tego odcinka będzie wykonywany w takim tempie jak te pierwsze (od 3.IV) to będzie tragedia.