Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Wisła: Remonty i korki

Fot. Krzysztof Marciniuk

Spodziewane na terenie Wisły utrudnienia dla kierowców już stały się faktem. Z powodu prowadzonych robót drogowych uważać trzeba w kilku różnych miejscach…

Rozpoczęła się zaplanowana na ponad dwa lata modernizacja drogi wojewódzkiej DW 941 na odcinku od końca obwodnicy Ustronia do ronda w Wiśle Oazie. Roboty obejmą m.in. rozbudowę jezdni głównej tej drogi, budowę chodników, ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek rowerowych, budowę i przebudowę mostów, przebudowę przejazdów kolejowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Ponadto do wykonania jest szereg prac związanych z sieciami uzbrojenia terenu, takich jak: budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej, przebudowa kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej i sieci gazowej, budowa i przebudowa sieci oświetlenia ulicznego, przebudowa sieci elektroenergetycznej, budowa sygnalizacji świetlnej. Jednym słowem, mamy do czynienia z inwestycją o skali, jakiej w górskiej części powiatu cieszyńskiego jeszcze nie było. Całość ma kosztować prawie 100 mln zł.

Od 4 kwietnia nastąpiło wprowadzenie ograniczeń w ruchu. Na odcinku między pierwszym przejazdem kolejowym od strony Ustronia (początek 300 m za przejazdem) a przejazdem kolejowym w rejonie stacji Wisła Obłaziec (koniec utrudnień 550 m przed przejazdem), nastąpiło zwężenie jezdni w kierunku Ustronia i ruch wahadłowy. Następne zwężenie jezdni i tzw. wahadło wystąpią w rejonie oczyszczalni ścieków. Trzecie newralgiczne miejsce jest przed mostem na Wiśle (przed skrętem na Bukową), gdzie też napotkamy na zawężenie i ruch wahadłowy.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jordan
Jordan
2 lat temu

dzisiaj zbyt dużego nalotu na wisłę nie było chyba sie wszyscy wystraszyli

Dek
Dek
2 lat temu

Jak długo będą trwały te prace?

kierowca
kierowca
2 lat temu
Reply to  Dek

Jutro maja już kończyć.