Wydarzenia Cieszyn

Wisła rozgrzewa się przed Finałem WOŚP. Kilometry zamieniają się w złotówki!

Fot. Pixabay.com

Koncerty, warsztaty, animacje, wyzwania sportowe – to wszystko czeka nas w czasie 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wiśle. Orkiestrowe granie w perle Beskidów już trwa – z Wiślańskiego Centrum Kultury nadaje Studio WOŚP, a mieszkańcy Wisły i turyści biorą udział w wyzwaniu „Chodzimy dla WOŚP”.

Od poniedziałku 24 stycznia w Wiśle trwa akcja „Chodzimy dla WOŚP”. – Wyzwanie jest bardzo proste. Wystarczy wyjść na spacer, pobiegać, pójść na biegówki albo skitury i zarejestrować swoją aktywność w jednej z popularnych aplikacji, śledzących dystans i trasę. Zrzut z ekranu, potwierdzający dystans, trzeba wysłać w wiadomości na facebookowym profilu Wiślańskiego Centrum Kultury albo na maila [email protected] My codziennie liczymy kilometry, które udało się wychodzić w ramach akcji, a nasi sponsorzy – Ośrodek Narciarski Skolnity i Pizzeria Tutto przekażą złotówkę za każdy kilometr. W ten prosty sposób zamieniamy kilometry na złotówki – tłumaczy Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Akcja potrwa do niedzieli 30 stycznia. Pierwszego dnia jej uczestnicy przeszli ponad 140 kilometrów, ale jak sami twierdzą – dopiero się rozgrzewają. Akcja swój finał będzie miała także w dzień finału 30. WOŚP, który odbędzie się na wiślańskim rynku. Tam odbędzie się sztafeta „na krótkim dystansie” – a dzięki sponsorom za każdy kilometr sztafety konto WOŚP zasili … 10 złotych.

W niedzielę na Placu Hoffa czeka mnóstwo innych atrakcji. Od godziny 12.00 rozpoczną się występy na wiślańskiej scenie, zagrają m.in. Kapela Wisła, Dawid Fly, Kapela Góralska Haja, Patryk Demkowski i zespół Rockodyl, nie zabraknie też zabawy z DJ-em, będą animacje dla dzieci z Fundacją Jest Bosko i oczywiście licytacje. Wiślanie i turyści przywitają też uczestników Rowerowego Maratonu Wisła 1200, a o 20.00 w Wiśle zabłyśnie “Światełko do nieba” – na placu Hoffa wystąpi teatr ognia Nam Tara. Atrakcji na rynku będzie znacznie więcej. Około godziny 12.00 odbędzie się chociażby pokaz sprzętu pożarniczego, a uczestnicy wiślańskiego WOŚP będą mogli posilić się pyszną zupą.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wesoły Romek
Wesoły Romek
5 miesięcy temu

Jak zwykle wolontariusze biorą udział w wyzwaniu „Chodzimy dla WOŚP” ……. pod kościoły.