Wydarzenia Cieszyn

Wisła: Umowa na 10 milionów

Fot. Archiwum UM w Wiśle

Władze Wisły podpisały umowę dotyczącą dwóch projektów, które mają uatrakcyjnić kompleks sportowo-rekreacyjny Jonidło. Umowa opiewa na 10 milionów zł.

 

Te dwa projekty obejmują budowę Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z zagospodarowaniem terenu i wyposażeniem multimedialnym oraz budowę parkingów i dróg wewnętrznych. Przetarg na realizację tej inwestycji wygrała firma z Kielc, która w myśl umowy za wykonane prace otrzyma 10 299 040 zł.

 

– To kolejna inwestycja, którą realizujemy, podnosząc atrakcyjność Wisły. Cieszę się, że na dużą część kosztów pozyskaliśmy środki zewnętrzne. Mam nadzieję, że zgodnie z umową już w sierpniu tego roku będziemy mogli oddać do użytku kompleks edukacyjno-ekologiczny na Jonidle i cieszyć się tą nową atrakcją. Ma ona służyć przede wszystkim mieszkańcom, ale również turystom, którzy uprawiają sport, chcą edukować się pod kątem ekologicznym i miło spędzić czasz na tym terenie – mówi burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

google_news
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
St@n
St@n
5 lat temu

Może by tak zainwestować w miejską komunikację bo Wispol to jedna wielka porażka. Jak nie masz samochodu to wieczorem nie ma jak wrócić do domu. Kursy w poszczególne doliny są dwa trzy razy dziennie. Latem turyści bez samochodów nie mają jak wrócić do centrum. Pobudka panie Bujok czas z tym coś zrobić.

Jgfdy
Jgfdy
5 lat temu

A pieniędzy na sprawy bieżące które mieszkańców faktycznie interesują brakuje!

Krzyś
Krzyś
5 lat temu

Już widzę to podnoszenie atrakcyjności Wisły, skoro notorycznie korki powodują, że człowiekowi odechciewa się pchać w tę beskidzką “atrakcję”. Tragicznie poprowadzona trasa rowerowa od Obłaźca do ronda Oaza, to modelowy przykład, jak nie należy wyznaczać drogi rowerowej, ale widać burmistrz raczej na rowerku nie “kręci”….

Jurek
Jurek
5 lat temu

Pl
Kolejna budowa, która “zapełni” wolna przestrzeń. Będzie równie atrakcyjna jak bloki w niegdyś pięknych, a teraz zniszczonych terenach przy karczmie Drewutnia. Pan burmistrz jest faktycznie aktywny w zapełnieniu wolnych przestrzeni, a basenu jakoś dalej nie ma (ciekawe czy są jeszcze pieniądze na ten cel?). Zobaczymy jeszcze jak będzie wyglądała droga dojazdowa od Ustronia do ronda po remoncie. Czy rozładuje się ruch w okresie zimowym i wakacji.

Kuba
Kuba
5 lat temu
Reply to  Jurek

Sporo inwestycji zwiazanych z gospodarką turystyczo-sportoą i parcie na infrastrukturę ale niestety zapomina sie o regionie i kulturze. Architektura Wiślańska istnieje już tylko na starych widokówkach. Za nie długo widok zabudowanych gór to będzie zbyt mało aby chcieć przyjechać do Wisły….

Jan
Jan
5 lat temu
Reply to  Jurek

zgodę na budowę bloków koło drewutni wydał poprzedni burmistrz

Jurek
Jurek
5 lat temu
Reply to  Jan

Szkoda, że ten nie ma mocy przebicia do blokowania takich dewastacyjnych decyzji. Widać jest usprawiedliwiony i niewinny.

leon
leon
5 lat temu
Reply to  Jurek

następne dwa molochy stawia się na bukowej trzeci na tartaku na obłajscu ciekawe po co i komu