E-edukacja Cieszyn

Wisła: W szkole nie musi wiać nudą

Fot. z archiwum szkoły

Minione miesiące roku szkolnego okazały się być pracowite  w Liceum Ogólnokształcącym im. P. Stalmacha w Wiśle. Prócz codziennych lekcji nie brakowało różnorodnych działań dla uczniów. Można się było o tym przekonać podczas spotkania z rodzicami oraz gośćmi wiślańskich instytucji.

I tak młodzi poszerzali wiedzę o społeczeństwie w cieszyńskim starostwie powiatowym,  historyczną w Muzeum Śląska Cieszyńskiego, medialną, a także medyczną w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym i bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej. Wzięli także udział w konkursie gwarowym, w warsztatach w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery i z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz zajęciach w języku angielskim programu Erasmus+.

Integracji społeczności szkolnej służyły: rajd, konkursy z okazji Święta Niepodległości, spotkanie z absolwentami z okazji Dnia Patrona, wyjazd do Wiednia i Teatru w Czeskim Cieszynie, Dzień Zdrowia, Dzień Dobrego Słowa i akcje samorządu uczniowskiego. Klasa sportowa wzięła udział w obozie sportowym. Młodzież działała również charytatywnie, przygotowując przedświąteczne prezenty dla potrzebujących dzieci oraz kolędując dla seniorów.

Nie brakowało także działań sportowych. Uczennice wywalczyły 2. miejsce w powiatowych zawodach lekkoatletycznych, a chłopcy 4. W powiatowych zawodach w biegach przełajowych drużyna żeńska uplasowała się na 4., a męska na 6. miejscu. W tenisie stołowym chłopcy wywalczyli 3., a dziewczęta 4. miejsce w powiecie. Piłkarze ręczni zwyciężyli w eliminacjach powiatowych. Dwoje uczniów zajęło 2. miejsce w olimpiadzie z pierwszej pomocy.

Ponadto podczas spotkania przedstawiono prezentację kończącą projekt programu Erasmus+, w którym współpracowaliśmy z partnerami z: Niemiec, Słowacji, Węgier i Włoch.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o