Cieszyn Kultura i rozrywka

Spotkanie z kowbojami, czyli… Wiślaczek Country

Fot. WCK

W najbliższy weekend Wisła stanie się polską stolicą muzyki country. Dwudziesta edycja festiwalu Wiślaczek Country to okazja na spotkanie się z kowbojami i muzyką, która na pewno zachęci do dobrej zabawy.

Wiślaczek Country rozpocznie się w sobotę 24 sierpnia. O 10.00 w Parku Kopczyńskiego zostanie otwarta wioska indiańska, w której dzieci będą mogły spędzić miło czas, m.in. biorąc udział w licznych zabawach. W samo południe wystartuje koncert “Country na dachu Wisły”. O 15.00 widzowie będą mogli zobaczyć korowód zespołów i niesamowitych motocykli, które kojarzą się z amerykańskimi bezdrożami.

W tym roku korowód będzie ustawiał się na wysokości Banku PKO na ulicy 1 Maja. Będzie zatem miał nieco krótszą trasę niż w poprzednich latach. Mimo to na pewno będzie atrakcyjny i nie zawiedzie oczekiwań gości, którzy od 20 lat tradycyjnie już przyjeżdżają do Wisły, żeby spotkać się z muzyką country – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

W sobotę o 16.00 rozpoczną się koncerty w amfiteatrze im. Stanisława Hadyny, które potrwają do 22.00. Wystąpią: Music Road Pilots (Holandia), Stevie Simpson (Wielka Brytania), Tomasz Szwed, Droga na Ostrołękę, Honky Tonk Brothers, Zespół taneczny CROCK14 (Czechy). Imprezę poprowadzi Tomasz Szwed. Po koncertach pobawić będzie można się w rytmach muzyki country na wiślańskiej binie.

Sobotnia impreza w amfiteatrze jest biletowana. Wejściówki w cenie 10 zł można kupić w Wiślańskim Centrum Kultury i w Informacji Turystycznej na Pl. B. Hoffa, oraz w dniu imprezy, od 12 na specjalnie przygotowanym stoisku. Organizatorzy zapewniają bezpłatne wejście dla dzieci do lat 14 oraz osób niepełnosprawnych wraz z opiekunem, za okazaniem dokumentu.

Także w niedzielę czekają widzów tegoroczne nowości, czyli wioska indiańska i country na dachu Wisły. Niedzielne koncerty (od 16.00) w amfiteatrze będą bezpłatne, a wystąpią: Bluegrass Comeback (Czechy), Trojak Street Combo i Whiskey River.

google_news