Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wiślańska Strefa Kibica

Fot. organizatorzy

Po raz trzeci z rzędu Wisła, jako sprawdzony organizator Pucharu Świata w skokach narciarskich, inauguruje sezon. Nie zabraknie Strefy Kibica zlokalizowanej w tym roku w amfiteatrze.

Specjalnie dla wszystkich fanów skoków narciarskich amfiteatr w Wiśle już w piątek, 22 listopada, zmieni się w dodatkową trybunę, w której pod dachem na ogromnym ekranie będzie można oglądać wszystkie transmisje realizowane przez Telewizję Polską, począwszy od serii treningowej w piątek, aż po niedzielny konkurs indywidualny. Strefa Kibica w Wiśle po raz kolejny zaprasza wszystkich, którzy chcą wspólnie przeżywać emocje sportowe na najwyższym, światowym poziomie.

Puchar Świata w skokach narciarskich to dla Wisły prawdziwe święto sportu. Dlatego po raz kolejny przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje, a przede wszystkim Strefę Kibica, w której fani skoków z całej Polski będą mogli kibicować poczynania najlepszych zawodników na świecie – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

W piątkowy wieczór, zaraz po kwalifikacjach, na scenie amfiteatru odbędzie się oficjalna ceremonia wręczenia numerów startowych pierwszej “10” Pucharu Świata FIS. Oczywiście w przerwach, przed i po transmisjach, na kibiców będą czekały różnorodne atrakcje.

Sobota będzie obfitować w wydarzenia towarzyszące, bo już rano na skoczniach w centrum Wisły rozpocznie się Mini Puchar Świata, czyli międzynarodowe skoki dzieci i młodzieży. Dodatkowo, dzięki staraniom fanklubu Piotra Żyły, w sobotę na rynku zaparkuje ambulans PCK, w którym będzie można honorowo oddać krew. Każdy krwiodawca otrzyma w tym roku dodatkowy upominek – kartkę z autografami naszych skoczków.

Wieczory w Strefie Kibica to z kolei solidna porcja muzyki na żywo, w amfiteatrze wystąpią zespoły “Pieczarki” oraz “Lady Pank Tribute”. Oprócz atrakcji, które na fanów skoków narciarskich będą czekały w amfiteatrze, na wiślańskim rynku w ciągu dnia odbywać się będzie “Jarmark Kibica”, czyli stoiska handlowe oraz liczne atrakcje przygotowane przez sponsorów. Przez cały weekend na Placu Hoffa będzie też działał Punkt Informacyjny Pucharu Świata.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w Strefie Kibica jest bezpłatny.

WSB_zas_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kibic z Warszawy
kibic z Warszawy
10 miesięcy temu

Nie wiem,nie jestem do końca przekonany co do zachwytu i szczycenia sie faktem otwarcia Pucharu Świata. Inne państwa uciekają od tego bo to są ogromne koszty naprodukowania sniegu i przygotowania skoczni jeśli temperatura jest powyżej 10-15 stopni C.Ale jak to Polska jest dumna.Dlaczego nie organizuje się początków pucharu np w Skandynawii gdzie jest już śnieg,temp, poniżej zera.Czy to jest dla nas zaszczyt? Wątpię !!!! No ale jesteśmy bogaci to niema się czym martwić.