Bielsko-Biała Cieszyn Kultura i rozrywka Żywiec

Wiślańskie dożynki

Już w ten weekend w Wiśle na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji. Stanie się tak za sprawą dorocznych dożynek, które odbędą się już w sobotę.

Turyści i mieszkańcy będą mogli wziąć udział w warsztatach zapomnianych czynności domowych, usłyszeć niezwykłe koncerty i zobaczyć barwny korowód dożynkowy. W sobotę, z okazji dożynkowego weekendu o godz. 18.00 na deski wiślańskiego amfiteatru wyjdą Vołosi, a o godz. 19.30 rozpocznie się koncert zespołu inoRos. Po koncertach odbędzie się z kolei zabawa na wiślańskiej binie. Zespoły na pewno wprowadzą nas w folkowy klimat i przygotują do niedzielnych obchodów dożynkowych.

-To będzie miejsce w którym będą odbywać się pokazy i warsztaty zapomnianych prac domowych. Zobaczyć będzie można np. robienie masła, sztrykowanie kopyc, dojenie krowy, młócenie cepami, czy wyrób serów owczych. Żeby przybliżyć te zapomniane czynności, wykorzystamy przestrzeń Parku Kopczyńskiego, do której zapraszamy wszystkich – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Niedzielę dożynkową rozpocznie o 13.00 korowód, który wystartuje z ul. 1 Maja i przejdzie do wiślańskiego amfiteatru. Tam o 15.00 odbędzie się obrzęd dożynkowy poprzedzony modlitwą ekumeniczną. W ramach wiślańskich dożynek czeka nas także wystawa sprzętu rolniczego i królików. Po obrzędzie dożynkowym w wykonaniu Zespołu Regionalnego Wisła czekają nas także występy kapeli Borowiczka oraz Zespołu Regionalnego Wisła Plus. Niedzielną gwiazdą wieczoru będzie z kolei zespól Megitza.

Zapraszamy wszystkich do Wisły, mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie, a projekt “Park z Tradycją” pokaże nam tradycyjne zajęcia związane z Beskidem Śląskim – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.

google_news