Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wiślańskie konkursy. Zaśpiewaj, namaluj

Fot. Krzysztof Marciniuk

Wiślańskie Centrum Kultury przygotowało dwa ciekawe konkursy:  muzyczny i plastyczny. Z racji obostrzeń koronawiruswych, zostaną one przeprowadzone on-line.

WCK czeka przede wszystkim na nagrania młodych wokalistów w ramach X Festiwalu Piosenki Europejskiej. – W tym roku zarówno przed organizatorami dziesiątej edycji Festiwalu Piosenki Europejskiej, jak i przed uczestnikami bardzo ciekawe wyzwanie. Ze względu na obostrzenia epidemiczne konkurs odbędzie się online. Myślę, że uczestnikom Festiwalu spodoba się takie rozwiązanie, będą mogli jeszcze lepiej doszlifować swoje piosenki i wysłać nam najlepsze, ich zdaniem, nagranie – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Na zgłoszenia do X Festiwalu Piosenki Europejskiej Wiślańskie Centrum Kultury czeka do 25 listopada. W tym roku zostanie też przyznana nagroda publiczności. Informacje i regulamin konkursu na stronie internetowej Wisły: wisla.pl/turysta/news/festiwal-piosenki-europejskiej.

Ale to nie wszystko. Wiślańskie Centrum Kultury czeka także na zgłoszenia w konkursie plastycznym, pt. „Jesienna królowa”. Temat konkursu dotyczy rzeki Wisły, królowej polskich rzek, w jej wielobarwnej, jesiennej odsłonie. Elementem rozwinięcia tematu konkursu może być ekologia – wpływ rzeki na środowisko, środowiska na rzekę, problem zanieczyszczenia i degradacji środowiska. Co ważne, w tym konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez względu na wiek. Prace można składać do 13 listopada w sposób tradycyjny w siedzibie Wiślańskiego Centrum Kultury, jak i w wersji elektronicznej – prace można wysyłać na adres: [email protected] Więcej informacji o tym konkursie znaleźć można na stronie: https://www.wisla.pl/turysta/news/konkurs-plastyczny-jesienna-krolowa

Na uczestników naszych konkursów czekają cenne nagrody. W przypadku Festiwalu Piosenki Europejskiej są to nagrody pieniężne, a w przypadku konkursu plastycznego, dzięki zaangażowaniu Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, są to cenne nagrody rzeczowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w obu inicjatywach – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments