Cieszyn Kultura i rozrywka

Wizualne obżarstwo w Chybiu, czyli czas na piknik z AKF “Klaps”!

Fot. Pixabay.com

17 lipca w Chybiu odbędzie się XXII Piknik Filmowy z AKF „Klaps”. Jak mówią organizatorzy, tegoroczne wydarzenie będzie samą esencją idei pikniku i zapraszają na ucztę filmową i fotograficzną, a nawet… obżarstwo wizualne.

– Pandemia przeszkodziła nam w ubiegłym roku w organizacji naszego spotkania i dlatego pokazujemy filmy z lat 2019-2021, czyli te wszystkie, które jeszcze na żadnym pikniku nie były prezentowane. Zobaczyć będzie można dokumenty, fabuły i eksperymenty filmowe, utwory krótkie i długie, realizacje starszych i całkiem młodych klubowiczów. Nie zabraknie też fotografii. Przyjdźcie się z nami spotkać i zobaczyć, co robiliśmy w ostatnim czasie – zachęcają organizatorzy Pikniku Filmowego.

Impreza rozpoczyna się o 17.00 w chybskim amfiteatrze. Na początek będzie można uczestniczyć w wernisażu fotografii „Pejzaż w naturze” Renaty Jaromin, świeżo upieczonej magistrantki, członkini „Klapsu” od 2011 roku. Czynna będzie także druga ekspozycja – „Przegląd na żywo” – na której będzie można obejrzeć zdjęcia klapsowiczów – Kamila Drobika, Julii Englisz, Bartłomieja Szczyrby, Jakuba Bortlika, Kacpra Pawełka, Jędrzeja Pisarka i Bartłomieja Gmuzdka – prezentowane w pandemicznej rzeczywistości, ale bez publiczności. Teraz jest okazja przyjrzeć im się z bliska i podyskutować. O 18.00 ruszają pokazy filmowe. Warto wybrać się do Chybia!

google_news
kb_zpora
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments