Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Wkrótce jasienickie dożynki

Upalne i suche lato nie rozpieszczało rolników. Jak są więc tegoroczne zbiory? Można je będzie ocenić podczas tradycyjnego święta plonów. Dożynkowy serial w regionie bielskim rozpoczyna gmina Jasienica.

Jasienickie dożynki gminne odbędą się w niedzielę, 25 sierpnia, w Mazańcowicach. Rozpoczną się w samo południe obrzędem u gazdów – Małgorzaty i Sylwestra Kusiów – w wykonaniu zespołu regionalnego „Międzyrzeczanie”. O 13.00 w kościele św. Marii Magdaleny eucharystia dziękczynna za tegoroczne zbiory. O 14.20 dożynkowy korowód ruszy w stronę mazańcowickiej OSP. Na 15.40 zaplanowano przekazanie dożynkowych wieńców, a pół godziny później rozpocznie się ceremonia w wykonaniu zespołu regionalnego „Jasieniczanka”. O 16.40 – powitanie gości i okolicznościowe przemówienia, a następnie – od 17.20 – część estradowo-zabawowa. Będą koncerty „Big Bandu” z Jasienicy oraz formacji „Duo Fenix – Dwa Fyniki”. Od 19.30 do północy potrwa dożynkowy festyn z zespołem „Preludium”. Wstęp na imprezę – wolny.

Wydarzenia towarzyszące dożynkom to otwarcie nowej siedziby filii GOK w Mazańcowicach, kiermasz rękodzieła artystycznego, wystawa modelarska, warsztaty plastyczne. Nie zabraknie stoisk z potrawami regionalnymi i miasteczka zabaw dla dzieci.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments