Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Wkurzeni czechowiczanie napisali własny projekt uchwały

Fot. Marcin Kałuski

557 podpisów zebrano pod obywatelskim projektem uchwały, przekazanym Radzie Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Mieszkańcy chcą jak najszybciej zablokować gigantyczną inwestycję w rejonie pałacu Kotulińskich.

Informowaliśmy już o protestach mieszkańców południowej części Czechowic-Dziedzic dotyczących nowych planów zagospodarowania przestrzennego. Jeden z uchwalonych już planów umożliwia wielkie inwestycje za pałacem, pomiędzy drogą krajową nr 1 oraz ulicami Cichą i Kotulińskiego. Tę lokalizację poważnie biorą pod uwagę firmy Valeo i Siemens.

Jako że 29 stycznia Rada Miejska, uchwalając plan zagospodarowania, dała takim projektom zielone światło, doczekała się reakcji mieszkańców. 25 lutego, dzień przed sesją Rady Miejskiej, złożyli obywatelski projekt uchwały, który zakłada uchylenie poprzedniej uchwały rady o planie zagospodarowania terenów za pałacem Kotulińskich.

Przewodniczący, powołując się na zapisy statutowe, tłumaczył, że projektem najpierw muszą zająć się komisje rady i dopiero potem trafi pod głosowanie na sesji. Niewykluczone, że w tej sprawie Rada Miejska nie będzie czekać na kolejną zwyczajną sesję, ale zorganizuje sesję nadzwyczajną.

google_news
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
WYBORCA
WYBORCA
5 lat temu

Akurat Panie Świadomy wyborco wiem o czym piszę bo praktycznie cały czas żyję z tego co zarobię i nigdy o nic nie prosiłem czekając na mannę z nieba ./od Państwa/ dlatego zdaję sobie doskonale sprawę z tego skąd biorą się pieniądze ku Twojej wiedzy głównie z produkcji .
W Czechowicach było mnóstwo zakładów pracy po których mało co zostało. Aby to odbudować trzeba to umożliwić tym ,którzy chcą .
Inwestor zwłaszcza taki jak Valeo – Simens zawsze może pojechać tam gdzie będzie miał lepsze możliwości .
Bo to on ma pieniądze na inwestycje .

Świadomy wyborca
Świadomy wyborca
5 lat temu
Reply to  WYBORCA

Wyborco ,mieszkam tu od urodzenia i pamiętam dawne czasy kiedy wieżdżając do Czechowic gryzło w gardło i szczypało w oczy. Myślę że nie mamy za czym tęsknić. Bezrobocie mamy prawie zerowe ,także w powstałych zakładach pracować będą obywatele Ukrainy tudzież inni. Na podatki z tych terenów też niema co liczyć, ponieważ nasi włodarze objęli je najniższą stawką żeby ściągnąć inwestorów. I jeszcze jedno,prowadzę swoją działalność też żyje z tego co zarobie i nie czekam aż ktoś stworzy dla mnie stanowisko pracy.
Pozdrawiam.

WYBORCA
WYBORCA
5 lat temu

Jak zawsze ciemnogród zablokuje rozwój Miasta i pozbawi go kasy i miejsc pracy . Firmy zawsze pójdą tam gdzie nie ma problemu .
Jakiś głupek napisał ,że nie pozwoli na powstanie przemysłu ciężkiego w tym rejonie to świadczy o jego poziomie umysłowym.
Czasem trzeba popatrzeć w lustro . Powoli zbliża się recesja gospodarcza , ciekawe co będą mówić jak nadejdzie .
Wszystkim nie da się rozdawać PLUSÓW OD PiS-u bo kiedyś kasy zabraknie . To zwykła prosta ekonomia ale na niej troszeczkę trzeba się znać .

Świadomy wyborca
Świadomy wyborca
5 lat temu
Reply to  WYBORCA

To popatrz w to lustro , po to człowieku masz rozum żeby go używać .
A Ty i mnóstwo komentujących powtarzasz jak papuga to co nasze władze wciskają ciemnogrodowi. Mało tego łykasz wszystko co popadnie, jak młody pelikan.
Proponuję zapoznać się z tematem a później zabierać głos.

SAD
SAD
5 lat temu
Reply to  WYBORCA

Świadomy wyborca? Wątpię!

Kaska
Kaska
5 lat temu
Reply to  WYBORCA

To żaden rozwój miasta ! To degradacja miasta !

Olo
Olo
5 lat temu

Jak zwykle … górne

Andrzej
Andrzej
5 lat temu

No to Valeo przeniesie firmę do Mysłowic tak ja zrobili z magazynami.

Kaska
Kaska
5 lat temu
Reply to  Andrzej

niech przenosi !!