Wydarzenia Bielsko-Biała

Władza: Ile na kontach, co w garażach?

Fot. Wojciech Małysz

Beskidzka24.pl prześwietliła majątek prezydenta Bielska-Białej i jego najbliższych współpracowników, biorąc pod lupę ich oświadczenia majątkowe za 2018 rok.

Prezydent Jarosław Klimaszewski (na zdjęciu) zgromadził około 250 000 zł oszczędności. Posiada też papiery wartościowe – to akcje Bezalinu na kwotę 939 złotych (przed objęciem stanowiska prezydenta Bielska-Białej Klimaszewski był prezesem zarządu i dyrektorem naczelnym Bezalinu).
Prezydent ma dom o powierzchni 310 metrów kwadratowych wart około 1,5 mln zł oraz mieszkanie o powierzchni 35 metrów kwadratowych, o wartości około 100 000 zł. W rubryce „inne nieruchomości” prezydent wymienił jeszcze siedem mieszkań (w tym jedno do remontu), a także działkę rolną i działkę budowlaną. Posiada samochód toyota camry z 2006 roku. Spłacał kredyt hipoteczny.

Jak wygląda majątek zastępców prezydenta miasta? Waldemar Jędrusiński zgromadził 12 000 złotych oszczędności. Posiada mieszkanie o powierzchni 55,5 metrów kwadratowych warte 290 tysięcy złotych (małżeńska wspólność hipoteczna) i jedną czwartą domku letniskowego o wartości około 80 000 złotych. Jest właścicielem mazdy 3 z 2017 roku. Spłacał kredyty.

Przemysław Kamiński deklarował około 398 tys. złotych oszczędności, a także ubezpieczenie emerytalne 3 filar o wartości ponad 20 tysięcy złotych, IKZE (indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego) na ponad 15 000 złotych i ubezpieczenie absolwent opiewające na 10 000 złotych. Posiada mieszkanie o powierzchni 66 m2 o wartości około 155 000 oraz 1/21 udziału w działce. Jest członkiem rady nadzorczej SUEZ (od 2015 r) i AQUA (od 2017). Jest właścicielem volkswagena golfa z 2010 roku. Ponadto posiada biżuterię męską o wartości około 18 000 złotych.

Adam Ruśniak zgromadził około 10 000 oszczędności. Jest właścicielem domu o powierzchni około 290 metrów kwadratowych o wartości około 800 000 złotych (wraz z małżonką) i mieszkania o powierzchni 65 metrów kwadratowych (w budowie) o wartości około 250 000 złotych. Inne posiadane przez niego nieruchomości to sześć działek. Ponadto ma samochody opel vectra z 2006 r i chevrolet captiva z 2008. Spłacał kredyty.

Do najbliższych współpracowników prezydenta należą też sekretarz i skarbnik miasta. Sekretarz Igor Kliś ma (wraz z żoną) 90 000 złotych i 650 euro oszczędności. Posiada mieszkanie (57,5 metrów kwadratowych – współwłasność) oraz udział wynoszący 1251/40000 w prawie własności nieruchomości gruntowej. Nie wymienił w oświadczeniu żadnych „składników mienia ruchomego o wartości powyżej 10 000 złotych”, czyli na przykład samochodów.

Dominik Pawiński, skarbnik miasta, zgromadził 41 500 złotych oszczędności. Posiada dwa mieszkania (około 58 metrów kwadratowych warte 205 000 i 79 metrów kwadratowych warte 135 000 złotych). Ma też udział w gruncie i działkę rekreacyjną z domkiem letniskowym (30 metrów kwadratowych o wartości 26 000 złotych). Właściciel dwóch samochodów: fiata cromy z 2009 roku i seata ibizy z 2015 roku.

7
Skomentuj

avatar
4 Komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
7 Komentarzy
Macie program?zosiaHermenegildakotekJAREK Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kotek
Gość
kotek

“Prześwietliliście” opozycję,teraz to samo zróbcie z pisowcami.Chociaż oni będą mieli” przekłamania”,zapewne są czyści,biedni,prawi i sprawiedliwi.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Nikt nie prześwietla opozycji. Jest to tylko wyciągnięcie przez redaktora informacji z oświadczeń majątkowych, które to jest obowiązek zamieszczać w BIP dla określonych stanowisk w gminie. Żadna akcja polityczna.

Macie program?
Gość
Macie program?

Głupku zastanów się kto ma obowiązek składania oświadczeń, a nie zaraz na PiS jedziesz fanatyku POwski…

JAREK
Gość
JAREK

PO razka .Rozumiem jedno mieszkanie plus dom .Osiem swiadczy o duzej przedsiębiorczości Pana Prezydenta .Cale zycie rady nadzorcze kilka pensji ,a na koniec wszystko juz pracuje na siebie plus pensyjka prezydencka .Nie zazdroszcze tylko zastanawuam sie czy jest to uczciwe wobec mieszkańców. Jakis umuar musi byc zachowany w tym wszystkim .Kiedy ten Pan mial czas na zdobywanie zaufania spolecznego i zwylkego wykazywania sie .Przed nastepnymi wyborami takie sprawy powinny wczesniej ujrzec swiatlo dzienne .Mysle ,ale to jest tylko moje zdanie ,ze osoby tego typu nie utozsamiaja sie ze zwyklymi mieszkancami Naszego miasta .Pozdrawiam

GAMR
Gość
GAMR

Jak można w Bielsku zostać właścicielem 8 mieszkań? No bo dom “rozumie się sam przez się “. Może jakaś rada od miłościwie nam panującego Jarka też na “K”. Oczywiście trzeba intensywnie pracować. Ale Mienie Gminne jest tak łaskawie tylko dla wybranych.

Pedagog
Gość
Pedagog

A w garażu cicho sza,a na koncie cicho sza Nima Mickiewicza i Nima Miłosza

zosia
Gość
zosia

a ja Pana Redaktora uprzejmie poproszę o wykaz zarobków , oczywiscie jeżeli to jest dopuszczalne, może zobaczymy ” nową matematyke “? No bo matematyka to nic innego tylko 2+2 = 4