Nieprzypisany

Władza jest kobietą

Na wadowickim rynku można obejrzeć fotograficzną wystawę członkiń Klubu Mamarazzi.

Inspiracjami  powstania kilkudziesięciu fotografii były postacie historyczne, literackie, mityczne a nawet bajkowe. Autorki wykreowały wizerunki kobiet, które rządzą, sterują, wpływają… kobiet silnych, sprytnych, inteligentnych, ale też i zaborczych i zachłannych, które w drodze po władzę nie cofną się przed niczym. Wszak ta słaba z pozoru płeć kreuje losy świata od początku jego istnienia. Stojąc na linii frontu, dzierżąc stanowiska, ale też i pociągając za sznurki i manipulując, czy zdobywając ludzkie serca dzięki sile osobowości, wielkiemu duchowi, ogromu miłości okazywanej drugiemu człowiekowi. Władza to moc. Dobra i zła. Budująca i niszcząca. Bo władza jest kobietą!

Autorkami wystawy są: Bożena Bandura – Gliwa, Iza Faber, Joanna Grabowska – Knapek, Joanna Gracjasz, Edyta Jabłońska, Sylwia Kluzik, Bernadetta Książek, Maria Misiarz – Golonka, Magdalena Polak, Dorota Sendera i Agnieszka Wyroba – Zacharska.

Wystawę można oglądać do 12 października

Klub Mamarazzi działa w Wadowickim Centrum Kultury pod kierunkiem Izy Faber. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu od października do czerwca i są skierowane do wszystkich kobiet pragnących nauczyć się fotografii od podstaw do poziomu profesjonalnego pod okiem doświadczonego fotografa.

WCK zaprasza na fotograficzne zajęcia wszystkie chętne panie. Szczegółowe informacje w sekretariacie WCK pod nr telefonu 33-8233156.

google_news