Wydarzenia Żywiec

Władze powiatu żywieckiego z pomocą dla jednostek OSP

Fot. Zdjęcie poglądowe

Zarząd Powiatu Żywieckiego przygotował projekt programu wsparcia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Żywiecczyzny.

Zgodnie z decyzją Zarządu Powiatu Żywieckiego, i w porozumieniu z Zarządem Oddziału Powiatowych OSP RP, opracowano program, który pozwala na dofinansowanie doposażenia jednostek OSP z powiatu żywieckiego.

Podstawą do wypłaty pieniędzy będą, zgłoszone przez prezesów OSP, potrzeby w zakresie utrzymania gotowości bojowej do prowadzenia akcji w zakresie ochrony zdrowia i życia mieszkańców. Pieniądze będą wypłacane przez urzędy gmin właściwe dla danej jednostki OSP po zawarciu stosownego porozumienia z powiatem. W sumie Zarząd Powiatu przeznaczył około 35 tysięcy złotych na realizację tego programu w latach 2020 – 2023. Warto podkreślić, że wsparcie dla jednostek OSP było już realizowane przez Zarząd Powiatu, a obecnie przybierze formę skoordynowanej działalności na rzecz strażaków ochotników, którzy są niezwykle ważnym ogniwem w utrzymaniu bezpieczeństwa w naszym powiecie – tłumaczy Dariusz Szatanik, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Żywcu.

Jak podkreśla wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk program nie ma nic wspólnego z obecną sytuacją walki z koronawirusem.

W tym zakresie powiat nie dysponuje żadnymi środkami na doposażenie strażaków – zaznacza wicestarosta Stanisław Kucharczyk.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OSP
OSP
1 rok temu

W powiecie jest 64 jednostki, więc wychodzi po 500 zł na jednostkę, raz na 3 lata. Jedynie że będą jakieś inne kryteria.