Cieszyn Na sygnale

Włamywacz recydywista w rękach policjantów

Fot. KPP Cieszyn

Policjanci cieszyńskiej prewencji zatrzymali podejrzanego o liczne kradzieże mężczyznę, który włamywał się do samochodów i przywłaszczał co popadnie.

Do zdarzeń, których 27-latek był sprawcą, doszło na przełomie marca i kwietnia. Najpierw znikał sprzęt gospodarczy lub dokumenty, później miały miejsce kradzieże z włamaniami do pojazdów. Sprawca w zaparkowanych na terenie Cieszyna samochodach wybijał szyby oraz kradł, lub też usiłował kraść, radioodtwarzacze. Straty pokrzywdzonych w związku z zdarzeniami wyniosły prawie 6000 zł złotych. Sprawca wpadł szybko po popełnieniu przestępstwa.

– Do jego zatrzymania doszło dzięki współpracy świadków z mundurowymi. Pokrzywdzony i jednocześnie świadek zdarzenia, który widział sprawcę, przekazał funkcjonariuszom, jak był ubrany. Policjanci skojarzyli opis z mężczyzną, którego w przeszłości już zatrzymywali. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. 27-latek został zatrzymany niespełna godzinę po zdarzeniu. Łącznie w nocy sprawca dopuścił się czterech włamań do pojazdów. Mundurowi zauważyli go w momencie, podczas ustaleń związanych z ujawnionymi przestępstwami. Sprawca włamań usłyszał łącznie 8 zarzutów związanych z przestępstwami przeciwko mieniu. Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-latka na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności, jednak zaznaczyć trzeba, że mężczyzna popełnił przestępstwa w warunkach recydywy- konsekwencją takiego działania jest możliwość wymierzenia mu kary przewidzianej za dane przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę – informuje Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tubylec.
tubylec.
9 miesięcy temu

Złodziei wysłać na ukraiński front i oby nigdy do kraju nie powrócili.

Jurek
Jurek
9 miesięcy temu

Sądy patyczkują się z alfaćpunami.wyroki kilku miesiecy, roku, dwuch a nawet czterech nic ich nie uczą.dawać po 8-10.każdy człowiek mający odrobinę mądrości po 1-2 wyrokach przestanie.ci ludzie zaś są zdemoralizowani do kości…sądy sumują im wyroki jak bonus gdzie i tak organy ścigania wykrywają 1 na 20-30 ich występków…a jest tych ćpunów coraz więcej.z takimi niskimi wyrokami to walka z hydrą.

Last edited 9 miesięcy temu by Jurek