Bielsko-Biała Na sygnale

Włamywaczom nie przeszkadzają nawet domownicy. Znika cenna biżuteria

Zdjęcie poglądowe. Fot. Steffen Salow z Pixabay

W ostatnich dniach policjanci odnotowali trzy włamania do domów jednorodzinnych. Złodzieje kradną przede wszystkim drogą biżuterię. W jednym przypadku nie przeszkodziła im nawet obecność domowników.

Do pierwszego takiego zdarzenia doszło 24 sierpnia. Z otwartego mieszkania przy ul. Beskidzkiej w Szczyrku skradziono biżuterię i pieniądze w różnych walutach. Straty wynoszą w sumie aż 60 tys. zł.

27 sierpnia podobna sytuacja miała miejsce przy tej samej szczyrkowskiej ulicy. Tym razem włamywaczowi nawet nie przeszkodziło to, że na parterze domu przebywali mieszkańcy. Przez otwarte okno wśliznął się do sypialni na piętrze, skąd zwinął szkatułkę z biżuterią, dwa laptopy i 1 tys. euro.

Kolejne włamanie do domu jednorodzinnego odnotowano wczoraj, 29 sierpnia, w Bielsku-Białej. Z budynku przy ul. Głogowskiej zniknęła złota biżuteria warta 26 tys. zł.

We wszystkich tych przypadkach policjanci prowadzą postępowania. Przypominają przy tym o konieczności zabezpieczenia swojego mienia, bowiem włamywaczom nieraz wystarczy chwila i choćby uchylone okno.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
domaqtor
domaqtor
3 miesięcy temu

Ważne aby nie zakłócać miru domowego na to jest chyba art.193.

Jerzy
Jerzy
3 miesięcy temu

Podawanie lokalizacji i wartości dokonanej kradzieży czy to jest rozsądne? Czy właściciele są zainteresowani takim rozgłosem? Nie sądzę.

Michał
Michał
3 miesięcy temu
Reply to  Jerzy

Wiadomo że przy Głogowskiej jest już mniej biżuteri. U kogo nie wiadomo więc jaki to rozgłos?

Jacobs
Jacobs
3 miesięcy temu
Reply to  Jerzy

Puknij się w ten pusty łeb nim coś napiszesz dzbanie