Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Właściciele stoków nie będą dłużej czekać. Chcą ruszyć z sezonem

Na placu Hoffa w centrum Wisły, 11 stycznia, z dziennikarzami spotkali się przedstawiciele branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej z Beskidów. Zapowiedzieli, że nie będą przestrzegać obostrzeń i są gotowi wszyscy solidarnie otworzyć od 18 stycznia stoki dla narciarzy.

Przykład dali zdesperowani przedsiębiorcy ze Szczyrku i okolic wspierani przez Szczyrkowską Izbę Gospodarczą. Jako pierwsi w naszym regionie górskim, wraz z samorządem lokalnym podjęli realne działania, by ratować miejsca pracy i swoje biznesy. Podobne działania podejmują właściciele 15 ośrodków narciarskich z Wisły, Ustronia i Istebnej, którzy współpracują w ramach zrzeszenia „Wiślański Skipass”.

Przedsiębiorcy z Beskidów przekonywali, że znaleźli się w dramatycznej sytuacji. – Czekaliśmy wystarczająco długo. Teraz mówimy: Dość! Stoki nie mogą być dalej zamknięte dla narciarzy i snowboardzistów, a otwarte dla rzeszy saneczkarzy, którzy korzystają z tras, nie zachowując żadnych norm sanitarnych – stwierdził Arkadiusz Matuszyński, pełnomocnik zarządu „Wiślańskiego Skipassu”. – Żaden ze stoków nie był źródłem zakażeń, bo narciarstwo to sport bezpieczny – podkreślił.

Janusz Tyszkowski ze „Skolnitego” zauważył, iż w ośrodkach pracuje około tysiąca osób. – Ci ludzie za chwilę nie będą mieli pracy, będziemy musieli ich zwalniać, podejmować drastyczne kroki. Dlatego chcemy się otworzyć, chcemy dalej działać – przekonywał. – Nie mamy zaoferowanej żadnej pomocy. Dlatego solidarnie z całą branżą będziemy rozważać otwarcie stoków 18 stycznia – powiedział Arkadiusz Matuszyński.

Jak powiedziała Karolina Wantulok z Wiślańskiej Organizacji Turystycznej, 85 proc. mieszkańców perły Beskidów żyje z turystyki. – Zostaliśmy bez pomocy. Nastroje są bardzo złe – stwierdziła.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
75 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stach
Stach
9 dni temu

GOROLEN-FOLK

Janusz
Janusz
9 dni temu

Nie sądze, ze nie beda przestrzegac obostrzeń sanitarnych. Mają tylko w doupie bezprawny zakaz prowadzenia działalności.

Polak
Polak
10 dni temu

I bardzo dobrze!!!! Co to ma być? W Marketach i w transporcie ludzie się nie zarażają, a na stokach narciarskich, na świeżym powietrzu jest koronawirus. Już mnie Ci pseudonaukowcy i eksperci z TVP denerwują. Nie oglądam już wiadomości bo tam tylko ludzi napuszczają i mydlą oczy, a jeszcze jak widzę Niedzielnego to mam ochotę wywalić telewizor za okno. Bardzo dobrze, otwierać! Ja chętnie pojadę 18 stycznia na narty i będę jeździł w każdy wolny dzień. Z pandemii zrobiło się dziadostwo w Polsce. Jeszcze politycy sobie jeżdżą na nartach i kpią z ludzi w telewizji. Brak słów!

Dan
Dan
9 dni temu
Reply to  Polak

Pieknie napisane, teraz tylko trzeba działać w największej ilości osób, wszyscy razem solidarnie OTWIERAMY!!

Oset
Oset
11 dni temu

No śnieg się sypie ,cza narty smarować 🎿🚷

Stela
Stela
11 dni temu

Nie trzeba być wróżbitą żeby przewidzieć wzrost zachorowań w marcu, kwietniu. Wirusy tak mają.
Kto się boi niech siedzi w domu.

Rycho
Rycho
11 dni temu

Słyszolaś babo aspóń, że tam kierysi Pitóń na tej całej konferencyji z tego wiśląńskigo szpasu prawił , że łóni tysiąće ludzi zatrudniają, dziwiłech sie kaj, też tych ludzi trzymajóm ale isto cosi musioł pofulać tym mediom. Ta cała Pandemija to już spowodowała , że im się te dutki z ludziami mylą. Na dyć nie dziwota jak na niedziele tela tego wszystkigo jedzie, że z chałupy lepiej nie wychodzić, A ten cały reżim sanitarny to w tych kolejkach jak my się byli pospuszczać dobrze było widać. Teraz ino czakać do wiosny i żykać aż nas do reszty przez głupote nie pozamykajóm

Zbycho
Zbycho
10 dni temu
Reply to  Rycho

Specjalno przesada z tymi tysióncami ludzi,na siłe sie podkręco słupki jak pisowski notowania.Ciekai mie co bedie jak sie to otworzy a ludzie zacznóm chorować.

Stela
Stela
11 dni temu

Co do zagęszczenia to zapraszam do sklepu (bieda lidel lub inny oszołom😉)

Stela
Stela
11 dni temu

i

Lis
Lis
11 dni temu

Popieram NIE DAJCIE SIĘ TYM SWINIOM CO SPRZEDAJĄ I NISZCZĄ CO POLSKIE

Mietek
Mietek
11 dni temu
Reply to  Lis

Zgadzam się, w końcu nie przypadkowo nazywają się totalna opozycja.

Łukasz
Łukasz
11 dni temu
Reply to  Mietek

Naprawdę?…. totalna opozycja?…. ludzie bankrutują … rodziny cierpią… a …tu słyszę o totalnej opozycji. Opamiętajcie się!

.
.
11 dni temu
Reply to  Łukasz

Z tym bankrutowaniem jest tak samo jak z tym, że w każdej rodzinie znajdzie się tęczowa parówa. Zawsze coś sobie wymyślicie i wszędzie to wklejacie.

Łukasz
Łukasz
11 dni temu
Reply to  .

Opanuj się proszę z tym hejtem. Przemyśl co chcesz napisać bo nie bardzo można odczytać treść jaką chciałeś wyrazić.

.
.
11 dni temu
Reply to  Łukasz

Już tam dobrze wiesz o co chodzi.

mieeeeeeetek
mieeeeeeetek
10 dni temu
Reply to  Mietek

Spróbuj się rozgonić i jebnąć tym swoim pustym dzbanem w ścianę,ulżysz sobie.

Ostrzezenie
Ostrzezenie
11 dni temu

Nieznaczne poluzowania były w okresach letnich to wszyscy wszędzie się pchali jak stado baranow więc teraz w zimie to samo by było, w kolejce jeden chory może zarazić parenascie innych osób a te parenascie nastepnych parędziesiat itd i najwazniejsze to powinno być ostrzeżenie gdzie w Europie się rozprzestrzenił wirus – a no tak, na wyciągach we Włoszech gdzie jedna osoba za drugą osobą zaczęły umierac, Polacy też stamtąd wracali w stanach poważnych.Filozofow poniżej widac wielu a refleksji praktycznie żadnych. I świeże powietrze nic nie da bez dużego dystansu, którego nikt nie przypilnuje, tym bardziej że to jest wysilek więc powietrze… Czytaj więcej »

Rafal
Rafal
11 dni temu
Reply to  Ostrzezenie

Masz rację. Zamknij się w domu na 2 lub 3 lata i nie wychodź.

tylko pytam
tylko pytam
11 dni temu
Reply to  Rafal

W którym miejscu trzeba się śmiać?

Polak
Polak
10 dni temu
Reply to  Ostrzezenie

Dam Ci dobrą radę: weź młotek i walnij się 5 razy w czoło, albo weź duży rozpęd i w ścianę, może to Cię obudzi, a potem zamknij się w domu i siedź tam. Świeże powietrze nic da? Zobacz dzbanie ile ludzi biega i jeździ na rowerze i oddycha pełną parą, i co chorują? Nie! Tym bardziej na stoku nie ma koronawirusa, prędzej w Lidlu czy w Biedronce dostaniesz tego pie***ca niż na otwartej przestrzeni.

Asia
Asia
11 dni temu

Macie Racje Górale i inni Mądrzy otwieracie I bardzo dobrze ja Rez będę na stoku . Przecież nie będę sanek kupować .W końcu pokażmy . Gdzie jest prawda bo Rząd teraz patrzy zarobić na szczepionkach i ludzi jak bydło się szczepi . Ciekawe ze Chiny tego nie robią .

YOU
YOU
11 dni temu
Reply to  Asia

W jaki sposób rząd zarabia na szczepionkach? Chiny się nie szczepią? Wyloguj się z FB bo tam nic mądrego się nie dowiesz.

Sabina
Sabina
11 dni temu

Brawo dla tych Państwa, pozbawienie ludzi możliwości aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu to jakiś absurd, a jeszcze większym jest zamknięcie wszystkich ośrodków i hoteli podczas ferii zimowych, jakby te dzieci mało wycierpiały przez kwarantanne

Jerry
Jerry
12 dni temu

Głupota ograniczać ludziom możliwość aktywnego wypoczynku na powietrzu .
Tym bardziej że narciarze jeżdzą samotnie, ubrani w gogle rękawice kaski i maski.
Do tego brak alternatywy na jakikolwiek sport bo wszystko zamknięte.
Ten brak możliwości aktywnego wypoczynku odbije się gorzej niż choroba.
A zima zaraz się skończy, niestety…i będzie po śniegu

YOU
YOU
11 dni temu
Reply to  Jerry

Tylko przypominam, że wirusa roznieśli narciarze z Włoch i Austrii… Też mieli maski itd….

Łukasz
Łukasz
12 dni temu

Cześć wszystkim. Piszę teraz z Szwajcarii. Jestem z rodziną na nartach. Stoki są czynne, jest oczywiście przestrzegany dystans i obowiązek noszenia maseczki. Restauracje.mają reżim, ale da się to jakoś pogodzić.
Ja nie mam nic przeciw zamykaniu przez Państwo biznesów. Ale jeśli Państwo zamyka.biznes zmusza biznes do zamknięcia….. to niech.pokrywa koszty?. To jest racjonalne. Jeśli jednak nie zmusza….. to otwierajmy się… z zaleceniami służby zdrowia. To przecież jest proste.

Onufry
Onufry
11 dni temu
Reply to  Łukasz

Obecnie stoki zamknięte są w kantonach:
– Luzern
– Schwyz,
– Solothurn
– Zürich 

Łukasz
Łukasz
11 dni temu
Reply to  Onufry

Właśnie wróciłem z nart. SAAS FEE nie słyszałem aby cokolwiek było zamknięte. ZERMATT też działa… znajomi tam są. Jeździmy już prawie tydzień i jest ‘prawie normalnie. Nie można niestety wejść do knajpy na stoku…. ale można wziąć na wynos

YOU
YOU
11 dni temu
Reply to  Łukasz

Niesamowita historia… Znalazłeś jedyny kraj co mają otwarte wyciągi i jaki z tego mamy wniosek wyciągnąć?

Łukasz
Łukasz
11 dni temu
Reply to  YOU

Wniosek jest dosyć oczywisty. Jeśli rząd zabrania prowadzenia działalności to powinien wspomóc przedsiębiorcę aby mógł przetrwać…… vide…. to sie dzieje np. w Niemczech czy innych krajach. Jeśli jednak za zakazem nie ma wsparcia to po jakimś czasie ludzie okażą obywatelskie nieposłuszeństwo. I nie dla tego że mają takie czy inne poglądy. Ale że sytuacja zagraża im bezpośrednio jeśli chodzi o najbardziej podstawową potrzebę każdego z nas. Muszą mieć co do garnka włożyć.
Tyle.

Jack78
Jack78
12 dni temu

Ja również 18 biorę narty i jadę na stok

Benia
Benia
12 dni temu

Krótkie pytanko. Czy Górale to nie jest czasem elektorat partii rządzącej ????Szkoda mi tylko dzieci, które teraz siedzą w domach i maja wspaniałe ferie.

Taka Prasda
Taka Prasda
12 dni temu
Reply to  Benia

Górale dobrze wybrali, jakby PO-PSL albi Lewica rządziła to Niemcy albo Unia Europejska by nam mówiła co mamy robić a na końcu po ich początkowym wsparciu by nam pokazali figę z makiem.

Łukasz
Łukasz
12 dni temu
Reply to  Taka Prasda

Hmmm…. sprawdź proszę jaką pomoc udzielają Niemcy swoim obywatelom. A Unia Europejska to My. A figę z makiem to pokazujesz sobie sam …. nie sprawdzając faktów. Miłego dnia.

Taka Prasda
Taka Prasda
12 dni temu
Reply to  Łukasz

W Unii rządzi mafia a nie urzędnicy,nie są wybierani przez narody tylko sami siebie wymieniają buraku. Sprzedać siebie to totalne dno, Niemcy niech sobie pilnują muzulmanow, dzieci rodzicom odbierają, kłamią o Polsce co 2-gi dzień – chory narod…

henryk
henryk
11 dni temu
Reply to  Taka Prasda

chora ty jesteś

Łukasz
Łukasz
11 dni temu
Reply to  Taka Prasda

‘Taka Prasda’ w Unii… czyli u Nas… rządzi mafia? Jaka?…konkretnie jaka?… urzędnicy nie są wybierani przez Narody… tak twierdzisz… dobrze.. a jak są wybierani?… np. Taki komisarz do spraw energii?… jak jest wybierany?… rozumiem że emocje biorą górę … ale jak ochłoniesz to sprawdź proszę. Niemcy napisałeś/ napisałaś dzieci odbierają…. ale nie wiem komu i dlaczego?… coś więcej może napiszesz?… no i że Niemcy kłamią o Polsce…. no cóż…. nie wiem skąd czerpiesz informację….. ale przez moment choćby zastanów się czy …. być… może… ale tylko być może…. świat wokół Ciebie jest inny niż do tej pory myślisz. Życzę Tobie… Czytaj więcej »

henryk
henryk
11 dni temu
Reply to  Taka Prasda

taka prasda ty się popatrz jak robią Niemcy np z policjantami którzy w każdy piątek mają robione testy na Covida a nasi?

Imię
Imię
12 dni temu
Reply to  Benia

Pytanko bez sensu. Myślisz, że jak ktoś inny by rządził to by było otwarte wszystko?

Rob
Rob
12 dni temu

No w koncu oby sie udało ruszyć z sezonem

Kri_
Kri_
12 dni temu

Malutki, nie malutki – ale widzę, że cię kręci…

dssa
dssa
12 dni temu

Przyjadę na narty.

Oset
Oset
12 dni temu
Reply to  dssa

Śnieg we worku przywieź

Obiektywny
Obiektywny
12 dni temu

No czekajcie pisowyznawcy już podatek cukrowy wszedł ciekawe co dalej wymyślą kasy już nie ma to pewne… teraz tylko gorzej. W końcu gdzieś trzeba tą kasę wydębic

Goral
Goral
12 dni temu
Reply to  Obiektywny

Mniej cukru, będziesz zdrowszy…

andy pendy
andy pendy
12 dni temu

„Status ‘ozdrowieńca’,
Status ‘ zaszczepionego’…
Ten lepszy sort być może będzie mógł liczyć na część dawnych ‘przywilejów’.
A pozostały gorszy sort będzie zagrożeniem.”
Tak mówi władza…
I jeszcze projekt ustawy o mandatach, których przyjęcia nie będzie można odmówić…
I tak pomalutku, po cichutku, po troszeczku….aż padniecie Obudźcie się

Adam
Adam
12 dni temu

będe na stoku 18 stycznia. Narciarz

Oset
Oset
12 dni temu
Reply to  Adam

Weź ze sobą śnieg

Łukasz
Łukasz
12 dni temu

RZĄD nie ma swoich pieniędzy. To są pieniądze wypracowane przez Obywateli. Skoro rząd zabrania ich wypracowywania to może Ci co jeszcze mają pracę przeznaczą podatki na fundusz pomocy tym którzy upadają?…. Skoro rządzący nie potrafią to niech Obywatele wezmą sprawy w swoje ręce?

mieszkaniec
mieszkaniec
12 dni temu

i to mi sie k***a podoba juz narty szykuje w koncu nie dalo sie szybciej

Jurek
Jurek
12 dni temu

A ja myślałem że wytrzymają do końca stycznia. Widać wypier…..ć przyszło wcześniej.

mieszkaniec perły
mieszkaniec perły
12 dni temu

Wg mnie pani z WOT-u chyba się myli,przypuszczalnie z turystyki w tej perle Beskidów żyje może 50 % a reszta mieszkańców się męczy.

andy pendy
andy pendy
12 dni temu

Według mnie jesteś idiotą gospodarka to naczynia połączone stolarz ,piekarz ,dekarz płytkarz wbrew temu co się tobie wydaje też w tym pięknym mieście żyją pośrednio z turystyki !

mieszkaniec perły
mieszkaniec perły
12 dni temu
Reply to  andy pendy

A wg mnie ty jesteś większym,każdy narzeka na obostrzenia a najwięcej ci,którzy sie do nich nie stosują.Tłumy na ulicy,na wyciągach,chodzenie bez maseczek,więc chyba logiczne,ze jeśli tak będzie to nie będzie złagodzenia a wręcz przeciwnie.A w tym wyliczaniu zawodów zapomniałeś o księżach.Nie wstyd ci?

andy pendy
andy pendy
12 dni temu

W dooopie mam księży i ich biznes jesteśmy wolnymi ludźmi ,grabionymi przez państwo podatkami za wszystko, na ulicy czy stoku jest niemal zerowe prawdopodobieństwo ty chodzisz do sklepu czy wędkujesz ??czy kupujesz na dowóz ,?? logiczne że w pomieszczeniach zamkniętych jest większe ryzyko wszystkie to obostrzenia w dupe wsadzić nie ma żadnego prawa które każe ci siedzieć w domu NIE MA !! tylko stan wyjątkowy może to uregulować !!!

mieszkaniec perły
mieszkaniec perły
12 dni temu
Reply to  andy pendy

No i całkowicie się zgadzam.

Ewa
Ewa
13 dni temu

Większośc z tych “pyskaczy” działa w szarej strefie i rządowe wsparcie do nich nie dociera bo to nie jest pomoc dla oszustów.

Jurek
Jurek
12 dni temu
Reply to  Ewa

No niby proste a jednak może nie do końca. Czy nadal mamy płacić podatki, ba jeszcze większe podatki od tego roku, żeby pisiory dawały 2 mld na propagandę nienawiści w tvpis czy wspierały Rydzyka?

UBolek
UBolek
12 dni temu
Reply to  Jurek

Qurła znalazł się miłośnik tvn niosącego pokój…

Łukasz
Łukasz
12 dni temu
Reply to  UBolek

Miłowanie nie ma nic wspólnego z faktem że ten ściek propagandowy jest finansowany z podatków WSZYSTKICH obywateli.

Ewa
Ewa
12 dni temu
Reply to  Jurek

Nie ćpaj przygłupie. Wyłącz TVN i włącz myślenie …

Jurek
Jurek
12 dni temu
Reply to  Ewa

ty nic nie włączaj ani wyłączaj tylko ZAMILCZ

henryk
henryk
12 dni temu
Reply to  Ewa

ewa ty się zamknij i przestań oglądać tylko typ bo naet nie wiesz że w USA Trump przegrał wybory

Beata
Beata
12 dni temu
Reply to  Ewa

Szkoda że dla uczciwie działających też tej szumnie zapowiadanej pomocy też nie ma

Beskid
Beskid
13 dni temu

W sumie to zna ktoś kogoś co stracił pracę w ostatnich latach? Ja nie.

ja nie bo ja narcyz
ja nie bo ja narcyz
13 dni temu
Reply to  Beskid

drugiego takiego narcyza ciężko znaleźć “ja nie’ i na tobie świat się kończy

Beskid
Beskid
13 dni temu

Tu nie o narcyzm chodzi. Większość tu pluje się jak jest źle, że ludzie tracą pracę i ogólnie straszna bieda, przedsiębiorcy bankrutują masowo itd…. Tylko jakoś tego nie widać. Widać natomiast pełno drogich fur w leasingu co biorą ci głodujący przedsiębiorcy…

skinar
skinar
12 dni temu
Reply to  Beskid

Racja,płaczą bo muszą,wszystko robione było dzisiaj na pokaz.

Kasik
Kasik
12 dni temu
Reply to  Beskid

Tak, widzę mnóstwo pozamykanych sklepików z kartka sprzedam lub wynajmę. Te fury nie odzwierciedlają problemów firm. Jest mnóstwo małych i średnich przedsiębiorstw, firm jednoosobowych, które obecnie borykają się z problemami. Ci ludzie walczą o byt i nie mają czasu wychodzić na ulicę. Ludzie siedzący po ciepłych posadkach albo kombinujacy na lewo tego poprostu nie widzą.

Arek
Arek
13 dni temu

Nie jest istotne czy wirus będzie dalej zarażał ……….. istotne aby kieszeń goroli byla pelna dudków i tak trzymać do ostatniego żywego goja Może jednak polskę przyłączyć do sąsiadów to gorole zobacza jak wygladaja zarządzenia wladz

andy pendy
andy pendy
13 dni temu
Reply to  Arek

u sąsiadów wprowadzono stan wyjątkowy z pełnymi tego prawnymi skutkami=zusy 0,pełen zwrot i wyrównanie poniesionych strat ,według ostatniego PIT,jest masę ludzi którzy łączą pracę czyli np.w brukarstwie zimą na wyciągach i wkoło ..więc powiedz mi kur,.a tępy dzbanie za co mają ci ludzie żyć i jeśli jesteś taki odważny przyjedź do Wisły zobaczysz gnoja na tym tępym ryju

Hera
Hera
13 dni temu

Skoro tak to powinni zapewnić ewentualnym zarażonym prywatna klinikę

Dejv
Dejv
13 dni temu
Reply to  Hera

Po prostu oddaj tym wszystkim osobom,które mogą stracić pracę, część swojej pensji 😃 bo mam nadzieję, że nie byłeś jedna z osób które korzystały w tym czasie z jakiejkolwiek atrakcji w górach, czy to szlak ,stok ,wyciag ,a siedziałeś grzecznie w domku pod kocykiem 😃

andy pendy
andy pendy
12 dni temu
Reply to  Hera

nikt nikogo nie zmusza iść na narty czy do hotelu lub restauracji ..do sklepu też nie chodzisz do pracy ? siedzisz w domu ? nie wychodzisz przecież ryzyko jest wszędzie