Woda na basenie aż się kotłowała. Najlepsi pływacy wystartowali w Cieszynie!

Emocji na basenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie nie brakowało. Najlepsi pływacy walczyli w jubileuszowej 25-tej edycji Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar MTP Delfin Cieszyn.

I trzeba przyznać, że sportowcy zostali do Cieszyna przyciągnięci niczym magnes. Tłumy widać było nie tylko na trybunach. Sportowa atmosfera i doping udzielał się każdemu. Na zawody zjechali najlepsi zawodnicy klubów m.in. z Bielska-Białej, Kóz, Żywca, a także Częstochowy, Gorzyc czy Wrocławia. Nie brakowało także pływaków z drugiej strony Olzy, m.in. z Karwiny, Ostrava czy Frýdka-Místka. I trzeba powiedzieć, że zawodnicy dawali z siebie wszystko.

Jakie wyniki? Wśród najlepszych zawodniczek w kategorii open w grupie 7 lat i młodsze najlepsza okazała się Maja Niedbałka. Na podium stanęły także kolejno Sarah Gaida (drugie miejsce) i Łucja Michalik (trzecie miejsce). Wśród 8-latek zwyciężyła Julia Rajczyk. Druga była Milena Wujek, a trzecia Maria Szafaryn. Z kolei złoto w kategorii dziewczyn 9 lat wywalczyła Pola Tyrna. Srebro zdobyła Lena Jura, a brąz Kinga Pałys. W kategorii 10-latek wygrała Kaja Legierska. Na podium nie zabrakło także Oleny Soltys oraz Zofii Kempny. Wśród 11-latek zwyciężyła Aleksandra Dąbrowa. Srebro zdobyła Rozalie Pospisilova, a brąz Klara Kowalska. W kategorii 12-latek najlepsza okazała się Weronika Skubis, druga była Aneta Kaletova, a trzecia Sabina Dudkova. W grupie dziewczyn 13 lat najlepiej spisała się Maja Dąbrowska. Na podium stanęły także Weronika Górny (drugie miejsce) i Nika Szarek (trzecie miejsce). Wśród 14-15-latek królowała Nela Hajdusikova. Na podium znalazły się także Ewelina Ciupa oraz Lena Kużaj. W kategorii najstarszej – 16 lat i więcej – wygrała Vladyslava Holovko. Druga była Polina Malahovska, a trzecia Anhelina Biletska.

Z kolei wśród chłopców w kategorii open w najmłodszej grupie wygrał Eda Kovar. Na podium stanęli także Alan Lebioda oraz Henryk Hetman. Wśród 8-latków zwyciężył Matej Adamek. Drugi był Paweł Nowak, a trzeci Alan Juracek. W kategorii chłopców 9-letnich najszybszy okazał się Marian Aradsky. Drugi był Natan Pastucha, a trzeci Szymon Andrejkowicz. Wśród 10-latków wygrał Tymoteusz Tulec. Na podium stanęli także Oliwier Oślizło i Ondrej Matula. Miłosz Ficek zwyciężył z kolei w kategorii chłopców 11-letnich. Drugi był Alan Simsak, a trzeci Antoni Ziębiński. W kategorii chłopców 12-letnich najlepszy okazał się Antoni Dzieża. Tuż za nim uplasowali się kolejno Mateusz Krakowski i Mateusz Urbas. W kategorii 13-latków najszybszy okazał się Kuba Chromy. Na drugie miejscu uplasował się Valerii Moiseienko, a na trzecim Wojciech Karasz. W Kategorii chłopców 14-15 lat złoto przypadło Adamowi Foltynowi. Srebro wywalczył Robert Jakubczyk, a brąz Jakub Sala. Wśród najstarszych wygrał Jakub Krischke. Drugi był Maciej Leszczyński, a trzeci Tymofii Chmykhalo.