Wydarzenia Wadowice

Woda niezdatna do picia w Woźnikach

Fot. Materiał prasowy

W kolejnej miejscowości w powiecie wadowickim pojawiły się dzisiaj (29 września) problemy z wodą pitną dla mieszkańców. Tym razem chodzi o Woźniki.

Jak informuje Urząd Gminy Tomice po badaniu próbek wody Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wadowicach poinformowała, iż woda z wodociągu w Woźnikach jest niezdatna do picia.

Ujęcie zostało wyłączone z eksploatacji, a zapewnienie dostaw wody do celów porządkowych i sanitarnych zostało zrealizowane z sieci wodociągowej w Witanowicach stanowiącej zastępcze źródło zaopatrzenia. Dostawa wody przeznaczonej do spożycia zostanie zrealizowana przez podstawienie beczki z wodą przy ujęciu przy ulicy Źródlanej 1. W chwili obecnej trwają intensywne prace polegające na zwiększeniu dezynfekcji sieci wodociągowej w celu usunięcia zanieczyszczeń, a następnie będzie prowadzone płukanie sieci. O odwołaniu zakazu mieszkańcy Woźnik zostaną powiadomieni odrębnym komunikatem – informują gminni urzędnicy.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Malgosia
Malgosia
1 rok temu

Dlatego korzystam z filtra do wody w domu 🙂 Mam zamontowaną odwróconą osmoze Ecoperla Revo pod zlewem i woda jest w 100% bezpieczna.

Lucyna
Lucyna
1 rok temu

Szczerze nie ufam tej wodzie co płynie w kranie wolę kupować butelkowaną cisowiankę wiem, że to dobra i smaczna woda