Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Województwo małopolskie z budżetem na 2021 rok

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie

Podczas swojej zdalnej sesji Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął budżet województwa małopolskiego na 2021 rok.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego za przyjęciem budżetu opowiedziało się 25 radnych, przeciw było 10, a 4 osoby wstrzymały się od głosu. Zaplanowano, że dochody województwa w 2021 roku wyniosą ponad 1 miliarda 757 mln zł, a wydatki blisko 2 miliardy 200 mln zł. Najwięcej przeznaczone zostanie na transport i łączność (918 mln zł, z czego na drogi przeznaczone zostanie 437 mln zł, m. in. na przebudowę chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 781 w Andrychowie czy na budowę chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 949 w Polance Wielkiej). Z kolei 223 mln zł zarezerwowano na zadania związane z ochroną zdrowia, a 263 mln zł zaplanowano na kulturę z przeznaczeniem na Filharmonię, Operę, teatry, muzea, biblioteki, kluby kultury.

Jak wszyscy wiemy, z powodu pandemii sytuacja jest dynamiczna i nie do końca przewidywalna. Zapewniam jednak, że budżet jest tak skonstruowany, by przewidywał czynniki ryzyka. Dziękuję tym radnym, którzy zadeklarowali poparcie budżetu, ale rozumiem też tych z radnych, którzy w tych trudnych okolicznościach zadeklarowali głosowanie przeciw – mówił w trakcie obrad Sejmiku marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

KB_Szpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Co z funduszem na edukację, który jest największy w budżetach gmin?

Oset
Oset
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Rozpłynie się w trakcje 😀

Oset
Oset
2 miesięcy temu

To skąd się weźmie to około pół miliarda brakujące (he?)

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  Oset

Tak się standardowo planuje bo wiadomo że wydatki (potrzeby) są większe od dochodów. Zwiększy się dług, jaki problem, radni (większość) się nie przejmują nie pierwszy rok uchwalając budżety w wielu samorządach.