Wydarzenia Wadowice

Wojna na górze

Zbigniew Starzec. Fot. Bogdan Szpila

Wicewojewoda małopolski Zbigniew Strzec zrezygnował ze stanowiska.

Dla znających zakulisowe wojny i wojenki w partyjnych szeregach partii rządzącej nie jest to niespodzianka. Niegdysiejszy starosta powiatu oświęcimskiego, a od 2018 roku wicewojewoda małopolski jest kojarzony jako zaufany człowiek Beaty Szydło. Dopóty wojewodą był Piotr Ćwik, współpraca Starca z szefem układała się pomyślnie. Po odwołaniu w czerwcu przez premiera Mateusza Morawieckiego Ćwika ze stanowiska i desygnowaniu w jego miejsce Łukasza Kmitę, było oczywiste, że wcześniej, czy później odejdzie również wicewojewoda. Jak podkreślają znający polityczne realia na szczytach władzy – trudno bowiem mówić o przyjaźni między europoseł Szydło a premierem Morawieckim…

Dzisiaj Starzec poinformował za pośrednictwem Facebooka o rezygnacji pisząc: – Dzisiaj poprosiłem pana Premiera o przyjęcie mojej rezygnacji z zaszczytnej funkcji Wicewojewody Małopolskiego. Była to dla mnie bardzo trudna lecz przemyślana decyzja.

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
1 rok temu

W/g artykułu , B. Szydło i premier Mateusz Morawiecki są obywatelami organizacji Opus Dei !!

Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
1 rok temu

O Holokauście Żydów , wszyscy wiedzą !! Ale nikt nie wie nic !!! O Ewaporacji Wandalów , bo cicho i po cichu prowadzona !

Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
1 rok temu

Ludzie !! Przyjmijcie do Wiadomości że dziś krajem rządzi organizacja Opus Dei ! Wszyscy znacie tylko ,, Prawo i Sprawiedliwość ,, ! A to jest wszystko jedno . Opus Dei żyje z kłamstwa i na kłamstwie !! Na portalu Beskidzka 24 region Cieszyn , jest trochę napisane na ten temat !! W artykule ,, To nie był wiatr ,, jest termin zniesławiający i znieważający naród Wandalów !! To jest robota W/w organizacji . Ludzie z tej organizacji podają – ,, musimy budowanie narodu ,, Tylko co oni chcą budować ? Naród jako Polska istnieje od ponad 1000 lat ?! W… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Gdyby takie stanowiska były obsadzane na zasadzie konkursu a nie pociągania – może sytuacja byłaby nieco inna. Ale rzetelnego konkursu.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Może decyzja przyjęcia awansu ze starosty na wicewojewodę była nieprzemyślana. Czy jest przemyślane nowe miejsce dla wicewojewody nie gorsze?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Jeśli taka zaszczytna funkcja – dlaczego rezygnować z zaszczytu. Chyba nie ma decyzji nieprzemyślanych na tak wysokich stanowiskach, po co mówić że jest przemyślana (tym razem).