Wydarzenia Bielsko-Biała

Wojowie zawładnęli Bielskiem-Białą. Przez dwa dni będą obozować w parku

W Bielsku-Białej rozpoczęła się trzecia edycja wydarzenia pn. Wojownicy Światów. Z tej okazji do naszego miasta zjechali rekonstruktorzy i cosplayerzy z całego kraju. Przebrani są za postacie znane ze świata fikcji i fantazji. Otrzymali klucze do miasta i przez pozostałą część weekendu zapewnią szereg atrakcji.

Dwa ostatnie dni długiego majowego weekendu spędzimy w Bielsku-Białej z wojami. Dziś w południe rozpoczął się cykl imprez pod wspólną nazwą Wojownicy Światów. Dwudniowa impreza swój początek miała na pl. Ratuszowym, skąd Marsz Rekonstruktora wyruszył do Parku Słowackiego. Tam przygotowane zostały stoiska, kramy i obozowiska. Wojowie jako atrakcje proponują m.in walki, turnieje, warsztaty i prezentacje.

Spotkać można postacie ze świata Tolkiena, Harrego Pottera, Asterixa i Obeliksa, Gwiezdnych Wojen, zbójników, sarmatów, piratów czy członków sił specjalnych. O godz. 18.45 rekonstruktorzy zaprezentują się na pl. Wojska Polskiego, a o godz. 19.00 rozpocznie się tam koncert muzyki filmowej, w którym wystąpią Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha. W programie suity orkiestrowe z filmów: Star Wars, Gladiator, Piraci z Karaibów, Ostatni Samuraj, Braveheart.

Ciąg dalszy rycersko-obozowych atrakcji jutro od godz. 11.30 w Parku Słowackiego. Organizatorami imprezy są Powrót Bractwa Śródziemia, Drużyna Szarego Ducha oraz BCK. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Jarosława Klimaszewskiego. W imprezie bierze udział kilkanaście ekip z całej Polski, Czech i Słowacji. W niedzielnym programie kolejne pokazy szermierki, turnieje rycerskie, zawody łucznicze, rekonstrukcja bitwy, obozowiska wojów, w strefie animacji z kolei dmuchańce, malowanie twarzy, warsztaty zielarskie i kuchni średniowiecznej.

google_news