Wydarzenia Bielsko-Biała

Wójt Jaworza wbija szpilę antyszczepionkowcom

Obraz: FB R. Ostałkiewicza

Antyszczepionkowcy właśnie dostali wersję demonstracyjną świata bez szczepionek – tak epidemię koronawirusa skomentował Radosław Ostałkiewicz, wójt Jaworza.

– Wiem, że może wbiję niektórym szpilę albo włożę drastycznie kij do mrowiska, ale, kochani, zastanówmy się nad swoimi (nieraz durnymi tak naprawdę) poglądami, które są pochodną internetowego podejścia w stylu „jedna baba drugiej babie…”. Mówię to ja – rocznik 1979. Kiedyś nie było dyskusji, fejk-niusów i fejs-buków. Był za to lekarski autorytet i karny obowiązek. Mówię to ja – totalnie przekonany szczepionkowiec! – napisał dziś wieczorem na Facebooku gospodarz Jaworza.

Jak stwierdził, gdyby mógł, to totalnie zakazałby przyjmowania niezaszczepionych dzieci do jaworzańskich przedszkoli. – By nie narażać nas samych na niebezpieczeństwo, które czyha na nas zewsząd! Dzisiaj widzimy to wszyscy, do czego prowadzi głupota… Nie ma kompromisu między ludźmi rozumnymi a antyszczepionkowcami – to się wzajemnie wyklucza. Mózgowo rzecz biorąc… Albo jest się mądrym, albo jest się niemądrym – nie owija w bawełnę.

google_news
65 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nieobecny
Nieobecny
3 lat temu

Przecież na każdej ulotce ze szczepionki jest napisane o możliwych skutkach ubocznych …. Ignorant

frank
frank
3 lat temu

Jeżeli dziecko jest zaszczepione to jak można nie przyjąc do szkoły niezaszczepionego , przecież jak jest zaszczepione to nie powinno zachorowac od niezaszczepionego?

Gregor
Gregor
3 lat temu

Cos się zmieniło? Co z tego że się szczepimy na Grypę skoro ludzie dalej chorują i umierają? czy nie tak dawno zaszczepiono tysiące dziewczynek w Afryce przeciw polio i lekarze którzy to zrobili musieli z Afryki uciekać? Szczepionki nie były nie są i nie będą w 100% bezpieczne, dlatego nie można na siłę szczepić wszystkich. Jedni przeżyją inni nie, tak było i tak jest. Potwierdzają to niezależne badania składu szczepionek skrzętnie ukrywane przez producentów lub nie rzetelne tłumaczenie tegoż na język kraju w którym są sprzedawane.Świat istniał bez szczepionek i może istnieć dalej tym bardziej że większość chorób zniknęła nie… Czytaj więcej »

Katarzyna
Katarzyna
3 lat temu

Witam! Muszę przyznać chwytliwy nagłówek jednak niestety słowo |wbija szpilę| koresponduje z moimi przeczuciami, iż osoba pisząca artykuł ma mały zakres wiedzy odnośnie samych szczepień. Szanowni Państwo. Pojawiły się tu argumenty jakoby |antyszczepionkowcy| to osoby złe a przede wszystkim |nieinteligentne|. Nie można tego powiedzieć. Nie w sposób tak generalizować. Pochodzę z rodziny gdzie najbliższa mi osoba jest ordynatorem na dużym oddziale zakaźnym, teściowa pielęgniarką emerytowaną, wujkowie pracują jako ratownicy medyczni, mam kilku lekarzy i sporo pielęgniarek w najbliższym otoczeniu. Od dziecka zapatrzona byłam w służbę zdrowia. Podobnie jak w aparat władzy. Ostatecznie nie poszłam na medycynę, wybrałam prawo i skończyłam… Czytaj więcej »

Karolina
Karolina
4 lat temu

Nie rozumiem o co chodzi w tym artykule.. Czyli nie będą przymusowe szczepionki?

Kandar
Kandar
4 lat temu

tak tak, to czemu wirus powstał w laboratorium gdzie pracuje się nad szczepionkami? kolejny fake news !

NIE DOBRA ZAMIANA
NIE DOBRA ZAMIANA
4 lat temu
Reply to  Kandar

Wirus nie powstał w laboratorium, tylko przeniósł się z nietoperzy na ludzi. Powiedz chinolom, żeby przestali robić gulasz i sushi z nietoperzy to virus więcej nie przyjdzie

Zbój 81
Zbój 81
4 lat temu

A ja uważam tak rocznik 81. Myśmy Czarnobyl przeżyli, Lugola pili kto był słaby to odpadł. Szczepionki w dupę walili i jakoś my przeżyli. W przedszkolu jednym kaflokiem palili i bez swetra nie chodzili.:) A tak na poważnie może drastycznie ale teraz ratują wszystkie dzieci które tylko mogą potem takie chorują a rodzic myśli że wina szczepionek. Sam widzę po swoich dzieciach 10 latek chory 5 razy w zimie. A ja chciałem być chory żeby do szkoły nie iść to się w koszulce wyłaziło po wf- IE albo w bluzie przy – 7 wracało do domu i co ? I… Czytaj więcej »

Pedagog
Pedagog
4 lat temu
Reply to  Zbój 81

Zbój 81 święte słowa!!!!!

Robert
Robert
4 lat temu

Widzę że wójt z Jaworza stawia się w pozycji Boga…. szkoda gadać. Nic nie wie o szczepionkach które są oferowane w chwili. Szczepionki kombo czyli te które mają w sobie po parę różnych są kompletnie nie do akceptacji. Po takiej szczepionce mój synek zmienił kompletnie swoje odruchy, odczucia, całkowita zmiana behawioralna. Lekarze odsylali nas jeden do drugiego, kompletnie bez skutku. Po pół roku okazało się że syn dostal nagle spektrum Aspergera… TO JEST OK? Córka również po szczepionkach ma obecnie zdiagnozowanie odchyly ADHD?? TO JEST OK?? Jak ludzie tak sadza to niech sie szczepia dalej, szybciej świat sie oczysci z… Czytaj więcej »

Wilk
Wilk
4 lat temu
Reply to  Robert

Podaj dowód że to nie od zanieczyszczenia powietrza na przykład. Każdy lek , szczepionka może wywołać skutki uboczne, przykro ze twoje dziecko jest 1 na 100 000 którego organizm zareagował inaczej.

mariusz
mariusz
3 lat temu
Reply to  Wilk

Podaj jakikolwiek dowód że to nie szczepionka !! Powiesz ze badania tego nie potwierdzają? A kto i za czyje pieniądze robi te badania? Niezależne badania potwierdzają szkodliwość szczepionek ale te sa piętnowane bo….zagrażają zarobkom wielkiej farmy. Poza tym skoro szczepionka może wywołac skutki uboczne nie można stosować przymusu do ich stosowania a do tego sie obecnie dąży wiedząc że jakis procent może nawet umrzeć. Bezpieczeństwo kosztem życia ? Nie nazywa sie to obłudą?

Ada
Ada
4 lat temu
Reply to  Robert

Robercie, czy Twoje dzieci byly diagnozowane przed szczepieniami? Czy deficyty o ktorych piszesz byly przed szczepieniami wykluczone. Z tego co napisales , jako specjalista niesmialo zauwazam , ze Twoje dzieci problemy maja po Tobie (i ich mamie) a nie po szczepionkach…

anka
anka
4 lat temu
Reply to  Robert

przykre ,że swoje dzieci nazywasz degeneratami…..przecież je zaszczepiłeś!!!a piszesz ,że Ci co szczepią to oczyszczają świat z degeneratów!!!……

prion
prion
4 lat temu
Reply to  Robert

Przetocz im krew i wszystko wróci do normy. zestawy domowe znajdziesz na allegro.

edward
edward
4 lat temu

Niech się wodą święconą leczą cwaniacy

Nena
Nena
4 lat temu
Reply to  edward

Amtyszczepionkowcy to w przeważającej większości ludzi, ktorym daleko do kościoła, więc Edziu pomysl zanim, coś napiszesz

Tadeusz
Tadeusz
4 lat temu
Reply to  Nena

bzdura to własnie ciemnota religijna

Jerzy
Jerzy
4 lat temu

Antyszczepionkowcy powinni się leczyć na koszt własny

Gregor
Gregor
3 lat temu
Reply to  Jerzy

Ale tez nie powinni płacić składki zdrowotnej. Skoro szczepionki sa takie dobre to nie masz podstaw martwić się tym że ktoś się nie zaszczepił – tobie nic nie grozi. Każdy kto twierdzi inaczej zaprzecza idei szczepień. Druga sprawa dlaczego przed szczepieniem musimy podpisywać oświadczenie że zapoznaliśmy się z możliwymi skutkami ubocznymi ?? przecież waszym zdaniem to bezpieczne? Jesteście obłudni – chcecie kosztem czyjegoś zdrowia i życia osiągnąć złudne bezpieczeństwo przed chorobami. Szczepcie się jak wam to pasuje ale nie wymuszajcie tego na innych. Szczepionki nie sa w 100 % skuteczne jak pokazuje nam grypa !!!!

Edward
Edward
4 lat temu

Byłem dzieciakiem na przełomie lat 40/50 XX wieku – nikt nawet nie zdaje sobie prawy ile dzieci / dzisiaj już nieżyjących / chorowało na polio, ponieważ nie było ogólnodostępnej szczepionki . Skala tej przerażającej choroby ustąpiła po generalnym wprowadzeniu szczepień na tą straszliwą chorobę. Nikomu nie przychodziło wtedy do głowy by zafundować swoim dzieciom krótkie życie na wózku czy w gorsecie , tak jak miało wielu moich rówieśników.

Bielsko
Bielsko
4 lat temu
Reply to  Edward

Panie Edwardzie , dziękuję za głos wsparcia. Jestem rocznik 60/ XX wieku. W mojej klasie był chłopiec po polio, pamiętam go do dzisiaj, smutny był jego los.

Artur
Artur
4 lat temu

Głupszego stwierdzenia w życiu nie słyszałem i to abstrahując od tego czy ktoś jest za czy przeciw szczepionkom.
Chodzi o to że zabronił by pan nieszczepionym dzieciom uczęszczać do przedszkola skoro szczepionki są takie dobre to przecież ten nie zaszczepiony chociażby zachorował to nie zarazi teoretycznie szczepionego tak czy nie No bo przecież był zaszczepiony tak boję się stwierdzić że pana myślenie jest poniżej przedszkolaka

Nena
Nena
4 lat temu
Reply to  Artur

Szczepionka nie zapewnia “niechorowania” ale powoduje, że w momencie zarażenia organizm znosi ją łagodnie, bo ma przeciwciała. Trzeba było uważać na biologii w szkole podsawopodstawowej wej

zdenek
zdenek
3 lat temu
Reply to  Nena

No to jaki problem? Przejdziesz chorobę łagodnie a ja po szczepieniu mogę umrzeć bo ty tak chcesz? Obłudny jesteś – ja mam się szczepić ryzykują zdrowie czy nawet życie żebyś ty czół się bezpiecznie? Przed szczepieniem dostajemy do podpisania oświadczenie że zapoznaliśmy się ze skutkami ubocznymi jakie mogą wystąpić i zgadzamy się na szczepienie- gdyby były bezpieczne nie musielibyśmy czegoś takiego podpisywać. Dlaczego w stanach ludzie dostali odszkodowania po szczepieniach ? Przecież nikomu nic nie grozi!! Ludzie chcecie się szczepić róbcie to ale zostawcie w spokoju tych którzy nie chcą ryzykować zdrowia lub po prostu nie wierzą w skuteczność szczepień… Czytaj więcej »

Książe
Książe
4 lat temu
Reply to  Artur

Zdradź w jakim dialekcie piszesz gnomie.

Misia
Misia
4 lat temu

Niektóre szczepionki są potrzebne, w dzieciństwie tez byłam szczepiona kilka razy. Teraz jednak jest bardzo dużo szczepionek. Są 6 w jednym i inne. Który organizm to znisie? Gdyby pan zachorował na 6 chorób jednocześnie, to chyba juz by nie żył. Niektóre szczepionki są nie do końca przebadane. Są lepsze i gorsze. Zamiast walczyć ze sobą, naukowcy i lekarze powinni starać się opracowywać dobre szczepionki. Na gruźlicę w USA już nie szczepią, a u nas dalej. Mimo że od okresu zachorowań minęło wiele lat. W szczepionkaxh jest rtęć i aluminium. Niech naukowcy wypowiecą się, a nie laicy.

Jimi
Jimi
4 lat temu

Ja jestem antyszczepionkowcem. Niech oświecony guru nauki wójt pokaże mi szczepionke na domniemanego “coronovirusa”. Kluczem do odporności jest wlasny system immunologiczny niestety niszczony przez g…o zwane “szczepionkami”. Niektórzy dodają słowo “ochronnym” tworząc zwiazek frazeologiczny zwany oksymoronem.

Johny Bravo
Johny Bravo
4 lat temu
Reply to  Jimi

No i jedyna sensowna wypowiedz

Magda
Magda
4 lat temu
Reply to  Jimi

Popieram. Nie tak dawno minister tego państwa sam się wypowiedział że nie zaszczepił by własnych dzieci szczepionkami dostępnymi w Polsce.

Misia
Misia
4 lat temu
Reply to  Magda

Dawno słyszałam od osób za świata medycznego, że lekarze nie szczepią swoich dzieci. Po co te kłótnie,, Mamy laboratoria, można chyba to spradzdzić. Dlaczego są lepsze i gorsze szczepionki. Czym się różnią i dlaczego. Wszystkim zależy na zdrowiu bliskich, czas działać a nie udawadniać kto mądrzejszy.

Weronika
Weronika
4 lat temu
Reply to  Misia

“dawno słyszałam” … nie, to nie jest prawda. Lekarze szczepią swoje dzieci jak każdy normalny i myślący człowiek.

fred
fred
3 lat temu
Reply to  Weronika

I tu się mylisz!!!! Tylko mało który się do tego przyzna

Misia
Misia
4 lat temu
Reply to  Jimi

Naukowcy mówią, (tak piszą,) ze zachorowanie na korowirusa nie uodparnia na tę chorobę, to jak szczepionka uodporni? Oby tak było,

edward
edward
4 lat temu
Reply to  Jimi

To się pokrop wodą święconą

john
john
4 lat temu

Pan Wójt tak się wypowiada jak weteran dwóch wojen światowych i trzech powstań.

Zaszczepiony
Zaszczepiony
4 lat temu
Reply to  john

W przeciwieństwie do ciebie Rambo

antyfake
antyfake
4 lat temu

Jest proste rozwiązanie – antyszczepionkowcy nie powinni podlegać leczeniu przez NFZ , powinni ich leczyć szamani albo inne oszołomy.

Jan
Jan
4 lat temu
Reply to  antyfake

Idąc Twoim tokiem rozumowania to palacze i ludzie otyli nie powinni być objęci leczeniem na zawały cukrzycę itd… masło maslane

Andrzej
Andrzej
4 lat temu
Reply to  Jan

Hola,hola. Palacze płacą najwyższe podatki które idą do wspólnego worka zwanego budżetem. Dlaczego nie mieli by potem z tego korzystać?

Darek
Darek
4 lat temu

Pan wójt z wielkim własnym przekonaniem stawia się w kręgu ludzi rozumnych- to dobrze, że jest ich coraz więcej tylko dlaczego Polska z roku na rok staje się coraz bardziej faszystowskim grajdołkiem?

Antoni
Antoni
4 lat temu

pogrobowcy katociemnoty
Papież Grzegorz XVI nie zgadzał się na wprowadzenie w Państwie Kościelnym kolei żelaznej i gazowego oświetlenia ulic; określił on drogi żelazne „drogą do piekła” (gra słów po francusku: chemins de fer – chemin d’enfer)

Karolek Fake
Karolek Fake
4 lat temu

sekta nawiedzonych antyszczepionkowców powinna być traktowana jak zwolennicy teorii płaskiej Ziemi czy świadkowie nalotów UFO powinni być odizolowani od normalnego społeczeństwa ponieważ stanowią zagrożenie epidemiologiczne
??????

Cyklop
Cyklop
4 lat temu
Reply to  Karolek Fake

Nawiedzony jesteś ty sam,barany którzy się szczepią a nie mają pojęcia o konsekfencjach

Jan
Jan
4 lat temu
Reply to  Cyklop

biedny nieuku, sama ortografia świadczy o twoim braku poziomu – wracaj do pasania krówek

Maria
Maria
4 lat temu
Reply to  Cyklop

Kosekfencjach to zwłaszcza..
Gratuluję skończenia podstawówki z wyróżnieniem!
.

Kri_
Kri_
4 lat temu
Reply to  Maria

Ale jednak zaszczepił się na wiedzę.

Krystian
Krystian
4 lat temu

Skoro szczepienia są zbędne, no to może ktoś z wszechwiedzących antyszczepionkowców wypowie się fachowo, jak wyleczyć człowieka pogryzionego przez zwierzę chore na wściekliznę oraz jak uchronić dziecko przed polio.

Magda
Magda
4 lat temu

Panie Wojcie nie jest pan żadnym autorytetem w tej kwestii więc proszę się nie wypowiadać w tej materii. Nie ma pan dzieci więc to pana nie dotyczy!!

Ewa
Ewa
4 lat temu
Reply to  Magda

A pani jest ?,, z wypowiedzi widać że nie

Magda
Magda
4 lat temu
Reply to  Ewa

W przeciwieństwie do Wójta jestem doktorem medycyny.

Jose
Jose
4 lat temu
Reply to  Magda

Doktor medycyny nie wypowiada się w ten sposób gdyby tak było nigdy by się u pani nie leczył jeśli jest pani lekarzem nie polecam tego lekarza.

Gorki
Gorki
4 lat temu
Reply to  Magda

Ale ma głowę na karku a nie pustostan

Cyklop
Cyklop
4 lat temu
Reply to  Magda

Brawo Magda

antyidiota
antyidiota
4 lat temu
Reply to  Cyklop

ty masz nie tylko jedno oko, ale też zanik szarych komórek

Maria
Maria
4 lat temu
Reply to  Magda

Wiedza i nauka jest dostępna również dla bezdzietnych . Bycie rodzicem nie jest gwarancją geniuszu
. Jak widać…

Książe
Książe
4 lat temu
Reply to  Magda

Jest oficjalna wiedza medyczna i jest niewiedza. Wójt opowiada się za wiedzą bo jest sprawdzona i mierzalna. Autorytetem jest wiedza na którą się powołuje. Jak pani jest przedstawicielem niewiedzy to proszę się nie wypowiadać.

Johny Bravo
Johny Bravo
4 lat temu

Jaki związek to ma coronavirusem? To że covid jest, powstał czy też został stworzony* nie ma żadnego wpływu na to czy ktoś szczepi dzici czy też tego nie robi. Jedno jest pewne, każda,, niepotrzebna”*szczepionka np. przeciwko grypie, osłabia naszą naturalną odporność.. Nie mówię tu o szczepionkach naprawdę koniecznych.. Więc niech pan się dobrze zastanowi zanim się wypowie publicznie, bo widzę należy mieć, nie stanowisko, aby wogóle taki temat podjąć. PECE ✌️

Dorian
Dorian
4 lat temu

Owszem zdarzają się przypadki z powikłaniami po szczepionce a tak będą kościoły zapełnione trupami małych dzieci ciuule

Ja
Ja
4 lat temu
Reply to  Dorian

Spróbuj czy potrafisz to napisać jeszcze raz, tylko bez pogardy tolerancjonisto

Johny Bravo
Johny Bravo
4 lat temu
Reply to  Dorian

A wiesz jak nazywa się takich ludzi jak Ty, co tekie brednie wypisują, siejąc tym panikę? Pożyteczny IDIOTA! bo wielu osobom zależy właśnie na tym, na szerzeniu strachu i paniki,do czego dołożyłeś swoje durne uwagi…

Ja
Ja
4 lat temu

Jak czytam takie bzdury które wypowiada człowiek piastujący urzad to modlę się o szczepionkę na głupotę może było by lepiej. Proszę to w oczy powiedzieć setkom rodziców z ciężkimi NOPami swych dzieci. Do tego są zdolne szczepionki.

Johny Bravo
Johny Bravo
4 lat temu
Reply to  Ja

Dobrze napisałeś ?To jest pomysł,, szczepionka przeciw głupocie, ta powinna być za darmo i obowiązkowa…

Ja
Ja
4 lat temu

Zgadzam się z Panem wójtem ale niestety jest dużo skutków ubocznych szczepionek albo są powikłania po szczepionkach, sam znam bardzo drastyczny przykład takowego powikłania. Nie chcę o tym mówić na forum. Szczepionki są dobrym rozwiązaniem ( nie mam na myśli szczepionek przeciwko grypie po których to często dochodzi do zachorowania ) ale jak już media mowia bardzo głośno o szczepionkach to niech też bardzo głośno mówią o działaniach niepożądanych szczepionek oraz o komplikacjach po szczepionkach. W gwoli wyjaśnienia sam mam dzieci które zawsze szczepie i sam też bylem szczepiony.