Wydarzenia Bielsko-Biała

Wójt Jaworza znowu pyta o fajerwerki. I znowu nic z tego nie będzie

Fot. Pkt.pl

Radosław Ostałkiewicz, wójt Jaworza, pyta mieszkańców gminy, czy chcą fajerwerków na sylwestra 2020.

Ankieta jest dostępna na facebookowym profilu wójta. Identyczną, tyle że dotyczącą sylwestra 2019, gospodarz Jaworza zorganizował już w ubiegłym roku. Wtedy jednak głosowanie było tak wyrównane, że wójt uznał, iż to za mała różnica, by na jej podstawie podjąć decyzję. Dlatego w tym roku, już za kilka dni, sylwestra w jaworzańskim amfiteatrze zakończy pokaz sztucznych ogni.

Jak będzie za rok? Głosować można do 31 grudnia 2019 r. Z tym, że – zastrzega wójt – decyzja będzie ważna, jeśli różnica między głosującymi będzie się wahać w granicach ok. 5 proc.

AKTUALIZACJA: Już dzień po opublikowaniu ankiety wójt Ostałkiewicz ogłosił, że jednak będzie ona “tylko zabawą” i jej wyniki nie będą miały znaczenia. Powód? Okazało się, że w ankiecie głosują nie tylko jaworzanie, ale również mieszkańcy wielu innych polskich i nie tylko miast (np. Tokio!). Wójt zapowiada, że spróbuje znaleźć inną formę głosowania…

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
Emil
3 lat temu

Ten urząd gminy to jakaś parodia. Facet nie potrafi podjąć decyzji tylko bawi się w plebiscyty. W gminie nie ma pszoku, nie ma czym oddychać, śmieci walają się po lasach, a po ulicach chodzą szczury.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Podjął zeszłego roku wójt decyzję mimo głosowania. Może w tym roku trzeba ją podjąć bez głosowania w drugą stronę. Np. w oparciu o ustawę o ochronie zwierząt i prawa do spokoju przez mieszkańców, którzy sobie nie życzą huków pod oknami.

Strzałowy
Strzałowy
3 lat temu

Zara wyskoczą obrońcy zwierzaków żeby nie puszczać petard, a nim się obejrzycie to będziecie k…a psu piwo przynosić a kot będzie siedział w fotelu i każe wam za myszami gonić hahaha śmieszne lub nawet straszne jest to w jaką stronę ten świat zmierza ahh

Kamil
Kamil
3 lat temu
Reply to  Strzałowy

u siebie w piwnicy możesz drzeć ryja i walić petardy