Sport Cieszyn

Worek medali cieszyńskich zawodników karate

Fot. mat.pras.

Już po raz czwarty w Będzinie odbył się Turniej Karate Kyokushin. Podczas rywalizacji zmierzyło się ze sobą ponad 400 zawodników z 30 klubów, w tym także z naszego regionu.

I tak Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało trzynastu zawodników, którzy zdobyli aż osiem medali. Złote krążki wywalczyli Lena Santarius oraz Odyseusz Matysiak. Srebrny medal zdobyła Maja Urbanek, która doszła do finału wygrywając przed czasem wszystkie swoje pojedynki. Niestety w ostatnim starciu musiała uznać wyższość rywalki. Drugi srebrny krążek powędrował do Adama Szydłowskiego, który zgarnął także brąz w konkurencji kata. Pozostałe brązowe krążki zdobyli: Wiktoria Urbanek, Karolina Wachholz i Adam Sieradzki.

Do medalowej strefy nie udało się przebić Maksymilianowi Wojtasowi pomimo wygrania dwóch pojedynków. Podobna sytuacja spotkała Jana Sieradzkiego, Kamilę Kozłowską (debiut) i Aarona Ostrowskiego. Debiutująca Bibianna Olszar oraz Viktoria Cieślar pomimo przegranych zdobyły cenne doświadczenie. Sędzią głównym zawodów był Shihan Janusz Piórkowski 5 DAN natomiast z ramienia Cieszyńskiego Klubu byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica, a opiekunem Mirosław Urbanek.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments