Worek medali dla cieszyńskich karateków

Siedem medali, w tym pięć złotych, przywieźli z Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin z Żor karatecy z cieszyńskiego klubu.

Podczas piątej edycji zawodów w Żorach zmierzyło się ze sobą 327 zawodników z 33 klubów z Polski i Czech. Poziom walk był bardzo wysoki, bowiem do rywalizacji stanęli aktualni mistrzowie Świata, Europy i Polski.  I tak złoty medal dla cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin w kumite zdobyła w kategorii juniorek +55 kg Zuzanna Pasterny. Wygrała 3 walki, jedną przed czasem i najważniejszą w finale przez wazari z aktualną wicemistrzynią świata.

Złoto w kategorii młodzików do 50 kg zgarnął Paweł Wojacki, a w konkurencji kadetach do 45 kg Michał Leńczuk i Norbert Wałach. Piąty złoty medal oraz srebro powędrowało do Cezarego Loska, który walczył w kategorii kata i kumite kadetów do 30 kg. Brązowy medal w kumite zdobył Igor Wojacki w kategorii juniorów do 65 kg.