Wydarzenia Żywiec

WOŚP: Węgierska Górka z nowym rekordem!

Fot. Sztab WOŚP Węgierska Górka

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Węgierskiej Górce przerosła chyba najśmielsze oczekiwania organizatorów. Znowu padł rekord i to jaki!

Podczas imprezy zorganizowanej przez ZHP Hufiec Węgierska Górka i Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka udało się zebrać aż 83 438,74 złotych, a dodatkowo 50 euro i 60 funtów! To kolejny rekord! Dla porównania w ubiegłym roku zebrano ponad 68 tys. zł i dodatkowo 25,94 euro oraz 60 funtów.

Dodajmy, że tegoroczna impreza w Węgierskiej Górce zagrała na “102” będąc największą na Żywiecczyźnie. Była 6. Rajdowa Orkiestra, w której udział wzięli kierowcy rajdowi, a w trakcie imprezy „Moto Spot” była możliwość przejazdu na prawym fotelu rajdówki, prezentacja rajdówek i licytacje przedmiotów.

Z kolei w hali widowiskowo-sportowej wystąpiły między innymi dzieci z przedszkola z Żabnicy, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce i gimnastyczki z klubu sportowego Spartak Węgierska Górka. Był i niezwykle ciekawy pokaz naukowy „Turbo próżnia” w wykonaniu Mikro Centrum Nauki Naukotechnika ze Świnnej. W czasie imprezy można było się nauczyć udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla najmłodszych przygotowano specjalną Baby Sferę z balonowymi zabawami, torem przeszkód, warsztatami plastycznymi i malowaniem twarzy. Chętni mogli skorzystać z przejażdżki samochodami elektrycznymi czy zrobić zabawne zdjęcie za pomocą profesjonalnego Fotolustra. Dla szukających mocniejszych wrażeń ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR przygotowali warsztaty na ściance wspinaczkowej.

KB_12_03
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments