Cieszyn Na sygnale

Wóz strażacki zderzył się z osobówką. Utrudnienia w Ustroniu (AKTUALIZACJA)

Zdjęcie poglądowe. Fot. KPP w Cieszynie

To nie jest spokojna niedziela w powiecie cieszyńskim… W Ustroniu Polanie, gdzie doszło do wybuchu w jednym z domów jednorodzinnych, trwa akcja ratunkowa, o czym piszemy tutaj. Tymczasem na jednym ze skrzyżowań w tym mieście doszło do kolejnego wypadku, z udziałem wozu strażackiego.

Wóz bojowy, najprawdopodobniej jadący na pomoc ofiarom wybuchu w Ustroniu Polanie, zderzył się z samochodem osobowym na skrzyżowaniu ze światłami w Ustroniu Nierodzimiu, obok restauracji McDonald’s. Wypadek miał miejsce około godz. 10.45. Występują utrudnienia w ruchu.

* Znamy już nieco więcej szczegółów, dotyczących porannego zdarzenia. Jak poinformował Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, kolizja miała miejsce o 10.30:
– Uprzywilejowany pojazd OSP Ochaby,  z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi, wjechał na skrzyżowanie. Doszło wtedy do zderzenia z samochodem osobowym, który wjechał na skrzyżowanie na zielonym świetle.  Strażak kierujący wozem został ukarany pouczeniem – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.
google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
2 miesięcy temu

Nie ma usprawiedliwienia dla kierowcy wozu bojowego samochód uprzywilejowany jest do momentu wypadku jak jest czerwone światło to sie ma zwolnić upewnić i dopiero jechać,jest zasada ty masz dojechać ratować a nie ciebie ale w straży coraz mniej ludzi myślących.

Życie
Życie
2 miesięcy temu
Reply to  Ola

Osobówka zatrzymała się, aby puścić 1 wóz strażacki. Nie widział kierowca cywilnego 2 wozu wjeżdżającego na skrzyżowanie z innej strony i ruszył, wpadł pod auto strazackie, które wolno jechało tam !! To był zbieg okoliczności. Tyle, na szczęście bez ofiar. Nie sadźcie, nie wsadzajcie do 1 wora wszystko…..

Kelob
Kelob
2 miesięcy temu

Jak to POUCZENIEM to nie uczą braci fajermanow, że może wjechać na czerwonym ALE musi zachować szczególną ostrożność!!! W przeciwnym razie odpowiada jak, każdy inny tak mówi K D…

Ten
Ten
2 miesięcy temu
Reply to  Kelob

Wiec został ukarany pouczeniem