Cieszyn Na sygnale

Wpadli przemytnicy i dilerzy

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej prowadzili działania wymierzone w przemytników narkotyków. W efekcie zatrzymali siedmiu obywateli Polski oraz ujawnili dwie specjalne szafy z uprawą konopi indyjskich.

Jak informuje kpt. Katarzyna Walczak, rzecznik prasowy komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, jeszcze w grudniu 2016 roku na terenie Cieszyna dokonano kontroli dwóch samochodów, które wjechały do Polski z Republiki Czeskiej. W jednym z aut funkcjonariusze Straży Granicznej, dzięki wsparciu psa służbowego celników wyszkolonego do wykrywania narkotyków, ujawnili ponad 100 działek dilerskich marihuany. Zatrzymany obywatel Polski, 29 – letni mieszkaniec Podbeskidzia, przemycał te narkotyki ukryte w specjalnej skrytce fotelika dziecięcego. 26- letniego kierowcę drugiego pojazdu, również mieszkańca Podbeskidzia, zatrzymano za współudział w dokonaniu przemytu.

Po zatrzymaniu przemytników funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili przeszukania pięciu wytypowanych miejsc w okolicach Bielska-Białej. W dwóch miejscach ujawniono profesjonalne przydomowe uprawy krzewów konopi indyjskich, w tym specjalne namioty, lampy grzewcze i wentylatory. Łącznie zabezpieczono 15 sadzonek konopi indyjskich. Podczas przeprowadzanych przeszukań zatrzymano trzeciego mężczyznę, także mieszkańca Podbeskidzia. Na wniosek Straży Granicznej i Prokuratury Rejonowej w Cieszynie Sąd Rejonowy w Cieszynie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy wszystkich trzech mężczyzn. Grozi im od 3 do 15 lat więzienia.

8 lutego, w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Cieszynie, funkcjonariusze Straży Granicznej z Bielska-Białej zatrzymali kolejnych czterech mieszkańców Podbeskidzia. Tym razem byli to mężczyźni w wieku od 22 do 27 lat, którzy zajmowali się rozprowadzaniem przemyconych do Polski narkotyków. W miejscach gdzie mieszkali dilerzy ujawniono ponad 130 gramów suszu marihuany o wartości 5200 złotych. Prokurator przedstawił tym mężczyznom zarzuty posiadania wbrew przepisom środków odurzających.

Śledztwo w przedmiotowej sprawie prowadzi Straż Graniczna z Bielska-Białej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Cieszynie.

google_news