Bielsko-Biała Cieszyn Kultura i rozrywka Żywiec

Wróbel na Stadionie Narodowym

Fot. z archiwum Szymona J. Wróbla

Żywiecczyzna będzie mieć swojego przedstawiciela na kolejnej edycji Warszawskich Targów Książki, które odbędą się na Stadionie Narodowym!

25 maja (od 12.00) i 26 maja (od 14.00), na stanowisku 2/H Szymon J. Wróbel, będzie spotykał się z czytelnikami i rozmawiał o swojej ostatniej książce „Ojciec, czyli o Pieronku”. Książka ukazała się w październiku 2018 roku, a potem trafiła na listę bestselerów Empiku w kategorii „Biografie”. W zeszłym roku na Targach Książki w Katowicach i Krakowie, Szymon gościł w towarzystwie swojego bohatera, teraz pojawi się sam.

– Warszawskie Targi Książki miały kończyć naszą wspólną promocję książki. Mimo upływu czasu, ciągle trudno mi uwierzyć w to, że nie ma go wśród nas i po spotkaniu na targach nie porozmawiamy przy obiadowej zupie rybnej i chłodzącym napoju, o którym mowa jest w książce. Bardzo dziś brakuje w debacie publicznej jego „pieronkowatego”  głosu. Dlatego ważne, żeby wspominać choćby to jak ważną rolę odegrał w procesie integracji europejskiej i wejścia Polski do Unii Europejskiej. Liczę, że władze jego rodzinnych Radziechów poczynią kroki ku jego upamiętnieniu – mówi Szymon J. Wróbel.

Z autorem będzie można spotkać i porozmawiać na naszym terenie – w środę, 15 maja, o 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej oraz w poniedziałek, 20 maja, o 17.00 w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gamski
gamski
4 lat temu

W w czasie targów dzieje się we wszystkich wydawnictwach i sklepach. Patrzcie – virtualo.pl/?pt=targi_virtualo_sonia_draga Dzisiaj przecenione wydawnictwo Sonia Draga, a jutro kolejne. Same targi z roku na rok wyglądają coraz bardziej imponująco. Chodzi głównie o skalę, liczbę gości i nie tylko. Całkiem fajnie się to wszystko rozwinęło 😉