Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wspaniały finał wakacji w Energylandii – ZDJĘCIA

Miniony weekend w Energylandii uświetniły aż trzy wydarzenia. Otwarcie Wooden Coastera Zadra, Festiwal King of Hardstyle oraz EDM. Było to zakończenie wakacji z mocnym przytupem.

Zadra – najwyższy na świecie wooden coaster

Zadra to nazwa najwyższego na świecie drewnianego coastera, którego premiera odbyła się w czwartek 22 sierpnia. Budowa nowej części Smoczy Gród oraz kolejki Zadra trwała 11 miesięcy. W budowę zaangażowanych było ponad 300 osób.  Smoczy Gród to kolejna część parku, która powstała na obszarze 5 hektarów otaczając nowy roller coaster Zadra. Niesamowite miejsce wyglądające jak miasteczko wyjęte prosto z „Władcy pierścieni” albo tajemniczego „Wiedźmina”. W dniu premiery Zadry i nowej strefy Energylandia zaprezentowała także nową maskotkę. Nowa smoczyca Emi to towarzyszka słynnego już Energusia. Sam bohater Energylandii przedstawiony jest od teraz w nowej odsłonie.

Mocne brzmienia z całego świata

Ostatni już festiwal Energylandii, Kings of Hardstyle, był prawdziwą eksplozją muzyczną dla fanów tego gatunku.
Na jednej scenie, jednego wieczoru i jednej nocy wystąpiły prawdziwe gwiazdy hardstyle: ACT OF RAGE, ANGERFIST, AUDIOTRICZ, B-FRONT, FRONTLINER, NOISECONTROLLERS, PSYKO PUNKZ, REGAIN oraz ZANY & DV8.
Muzyczne wsparcie w postaci supportu zapewnili Driver, Resq i Soundfighterz, natomiast imprezę rozkręcali Mc Renegade oraz Mc Villain.

Podobnie, jak w poprzednich edycjach można było spotkać fanów hardstyle nie tylko z naszego kraju, lecz także z Czech, Słowacji, jak również z Niemiec i Holandii. To właśnie w tych miejscach Europy nie brakuje entuzjastów mocnych elektronicznych brzmień.

Następnego dnia scena zmieniła barwy na ENERGYLAND EDM FESTIVAL, którego frontlinerem był sam ROBIN SCHULZ. Scenę EDM Festival również uświetnili UMMET OZCAN, BLINDERS, HUGEL, SIKDOPE, VINAI, ARONCHUPA, BOUNCE INC, DRENCHILL, FILATOV & KARAS, KOMODO oraz THE PRINCE KARMA. To było mocno energetyczne zakończenie letniego sezonu festiwalowego w ENERGYLANDII.

navigate_before
navigate_next

navigate_before
navigate_next