Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wsparcie ze strony rządu. Kolejna tarcza dla przedsiębiorców

Postojowe, zwolnienia z płacenia składek ZUSowskich oraz pożyczki – rządzący wychodzą na przeciw problemom przedsiębiorcom. Kolejne tarcze antykryzysowe mają ruszyć od listopada.

Chodzi przede wszystkim o pomoc dla gastronomii, a także branż związanych z rozrywką, ze zdrowiem fizycznym ( w tym siłowni, sportu oraz rekreacji) oraz sprzedażą detaliczną (bazary i targi). Dzisiaj odbyła się w tej sprawie specjalna konferencja prasowa.

– Chcemy wspierać polskich przedsiębiorców nie tylko rozwiązaniami finansowymi. Chcemy budować tarczę prawną, która pozwoli polskim przedsiębiorcom toczyć walkę z globalnym kryzysem – powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

W ramach wsparcia premier Mateusz Morawiecki obiecał zwolnienie ze składek na ZUS, świadczenie postojowe, czyli dopłatę z budżetu, która ma zapewnić utrzymanie zatrudnienia w firmach. Dodatkowo dostępne będą bezzwrotne dotacje 5 tys. zł dla małych i mikrofirm, zwolnienia z opłaty targowej za 2021 rok oraz jednorazową rekompensatę dla samorządów.

Kryterium uzyskania wsparcia to przychód w październiku lub listopadzie mniejszy o 40 proc. w porównaniu do analogicznych miesięcy 2019 roku.

Podczas konferencji zaprzeczono, że trwają prace legislacyjne nad zniesieniem zakazu handlu w niedzielę.

Sarni_karta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments