Cieszyn Kultura i rozrywka

Wstąp na wystawę do Ustronia

16 lipca w Ustroniu odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Leszka Żegalskiego. Ekspozycję będzie można oglądać do połowy września w Galerii “Rynek”.

Leszek Żegalski pochodzi z Ustronia. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jego oryginalność, dojrzałość i technikę docenili promotorzy Ogólnopolskiej Wystawy Młodej Plastyki „Arsenał`88” (Grand Prix za obraz „Wartki Jonek, czyli wypadek motocyklisty”, który powstał w… Ustroniu), a wśród nich Marian Opałka i Franciszek Starowieyski. Tworzył i wystawiał w Niemczech, gdzie zdobył wysoką pozycję i potwierdził ją członkostwem w elitarnym Związku Malarzy Realistów.

Mieszkał też w Belgii, a po kupieniu i odrestaurowaniu dworku w Wilemowicach, uczestniczy w wielkich wydarzeniach kulturalnych w całej Europie. Jego obrazy kupują kolekcjonerzy niemieccy, szwajcarscy, amerykańscy. Jest autorem portretów królowej Niderlandów Beatrycze, Tiny Turner, Borisa Beckera. Romana Polańskiego czy Prezydenta Kwaśniewskiego. Wystawa obrazów Leszka Żegalskiego w Ustroniu to wielkie wydarzenie i ukłon ze strony artysty w kierunku miasta, w którym spędził część dzieciństwa i do którego przyjeżdżał na wakacje.

KB_szczepionki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments