Wydarzenia Cieszyn

Wstęp do modernizacji tras na Kubalonce. Górale na to czekali

Fot. COS OPO Szczyrk

Za nami pierwsze prace zwiastujące oczekiwaną przez górali modernizację tras biegowych na Kubalonce, leżącej na pograniczu Wisły i Istebnej.

Jak informuje Urząd Miejski w Wiśle, na terenie tras biegowych na Kubalonce, należących do Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, prowadzona była przebudowa sieci energetycznych. Realizowane zadania obejmowały m.in. demontaż linii napowietrznej średniego napięcia, montaż linii kablowej ziemnej średniego napięcia oraz dostawę i montaż stacji transformatorowej. Celem podjętych już działań jest stworzenie profesjonalnej instalacji dośnieżania tras.

Fot. COS OPO Szczyrk

Inwestycje na Kubalonce realizowane są ze środków Ministerstwa Sportu. Plany na najbliższe lata obejmują kontynuację prac, zmierzających do znacznej poprawy warunków dla narciarzy korzystających z obiektu. – Rozpoczynamy tak naprawdę dużą inwestycję, która bardzo przysłuży się rozwojowi polskiego sportu w dyscyplinach zimowych – mówi dyrektor COS w Szczyrku, Tomasz Laszczak. – W ubiegłym roku kompleksowo zmodernizowane zostały trasy biegowe Ośrodka w Zakopanem. Jesteśmy na dobrej drodze, aby również w Beskidach były tak profesjonalne warunki pod kątem narciarstwa biegowego – dodaje dyrektor Laszczak.

Z inwestycji cieszy się burmistrz Wisły, Tomasz Bujok. – To jest naprawdę bardzo dobra wiadomość dla narciarstwa w Beskidach. Mam nadzieję, że ten zamierzony zakres prac uda się zrealizować: system naśnieżania i całą infrastrukturę wokół tego, a także wyasfaltowanie tras, tak, aby był to kompleks całoroczny – mówi gospodarz Wisły. – Mam nadzieję, że na Kubalonce w przyszłości uda nam się zorganizować zawody najwyższej rangi, które podobnie jak Puchar Świata w skokach narciarskich będą wpływały na promocję i rozwój naszego regionu – dodaje burmistrz Bujok.

Fot. COS OPO Szczyrk

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu

Super, że jest inwestycja ale nie są znane ramy ani terminowe ani potrzebnych pieniędzy. Nadzieję można mieć i mówić o bliżej nieokreślonej przyszłości jak mówi burmistrz Wisły i potrzebna kasa na ten cel z ministerstwa a i może z budżetu lokalnego, inwestorów prywatnych może się okazać pusta lub mocno ograniczona. Jeśli mowa tylko o wstępie no to o.k. w tym zakresie.