Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

Wstępny harmonogram prac na drodze wojewódzkiej nr 948 Kobiernice – Żywiec Oczków – PREZENTACJA PRZEBUDOWY

Fot. UG Porąbka

Urząd Gminy Porąbka poinformował o wstępnym harmonogramie rozpoczęcia robót przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 948 Kobiernice – Żywiec Oczków.

Wczoraj (21 czerwca) w Urzędzie Gminy Porąbka, odbyło się spotkanie zorganizowane przez wójta gminy Porąbka Pawła Zemanka z udziałem przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach oraz konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe i IMB Podbeskidzie.
Podczas spotkania omówiono m.in. wstępny harmonogram rozpoczęcia robót:

a) odcinek A – Kobiernice – Międzybrodzie Bialskie ul. Orionistów
Prace rozpoczną się we wrześniu 2021. Przebudowa drogi na odcinku od ronda w Kobiernicach do Zapory w Porąbce potrwa orientacyjnie około 2 lat. Na tym odcinku ruch będzie odbywał się wahadłowo z możliwością dojazdu do posesji, sklepów, ośrodka zdrowia, policji, przedszkola. Podczas realizowania inwestycji, możliwe będą czasowe zamknięcia ruchu, które zostaną uzgodnione z Urzędem Gminy Porąbka. We wrześniu 2021 roku planuje się zamknięcie mostu nad potokiem Żarnówka Mała (obok zapory Porąbka w Międzybrodziu Bialskim). Przejazd tym odcinkiem drogi nie będzie możliwy do grudnia 2022 roku. Objazd do Międzybrodzia Bialskiego będzie możliwy przez Bielsko-Białą. Od września 2021 planowane jest także zamknięcie ruchu od skrzyżowania w Międzybrodziu Bialskim do mostu w stronę Międzybrodzia Żywieckiego.

b) odcinek B – Międzybrodzie Bialskie ul. Orionistów – Czernichów ul. Sanitarna
Prace rozpoczną się w lipcu 2021.

c) odcinek C – Czernichów ul. Sanitarna – Czernichów ul. Roztoki
Prace rozpoczną się w lipcu 2021 roku.

d) odcinek D – Czernichów ul. Roztoki – Żywiec Oczków
Prace rozpoczną się we wrześniu 2021 roku.

e) odcinek E – Żywiec Oczków – skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 946
Prace rozpoczną się w lipcu 2021roku.

Przypomnijmy, że przebudowa drogi wojewódzkiej nr 948 Kobiernice – Żywiec Oczków kosztować ma 215 mln zł i potrwać do października 2024 roku.

***

Z kolei Urząd Gminy Czernichów zamieścił dzisiaj (22 czerwca) szczegółówą prezentację dotyczącą przebudowy drogi wojewódzkiej  nr 948. Można ją znaleźć pod linkiem:

http://czernichow.com.pl/fotki/2297/Prezentacja_DW948.pdf

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

Urząd Gminy Porąbka jest do tyłu w stosunku do Urzędu Gminy Czernichów bo nie zaprosił na spotkanie radnych. Ale z kolei nie wiadomo dlaczego Urząd Gminy w Czernichowie nie pokazał wstępny harmonogram, gdzie w Porąbce zrobili lepiej. Który urząd lepszy? – do wyboru.

fed
fed
3 miesięcy temu

Gmina Porąbka potrafiła czytelnie i zrozumiale przedstawić pełną inf. na temat przebudowy drogi. Inni powinni brać przykład i bardziej się starać tzn. DUŻO bardziej.