Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wybierz #DobryKurs z MZK w Bielsku-Białej – czyli rekrutacja na kierowców w Spółce.

Brak prawa jazdy kat. D i kursu kwalifikacyjnego na przewóz osób to żadne przeszkody w aplikowaniu na stanowisko kierowcy w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym. Spółka finansuje kurs i możliwość zdobycia wszystkich potrzebnych kwalifikacji niezbędnych do wykonywania zawodu kierowcy autobusu miejskiego. Spółka oferuje dużą liczbę benefitów
mających istotny wpływ na codzienny komfort pracy.

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej to firma z prawie 130-letnim stażem na rynku. Zatrudnia ponad 500 pracowników, z czego około trzystu to sami kierowcy, na których stale rośnie zapotrzebowanie w kadrze MZK, bo Spółka nieustannie się rozwija. Praca kierowcy
autobusu miejskiego jest bardzo odpowiedzialnym stanowiskiem, mającym realny wpływ na funkcjonowanie sieci komunikacyjnej w mieście.

Prezes Zarządu Spółki, Hubert Maślanka, aby zachęcić kandydatów do aplikowania, otworzył możliwość podjęcia współpracy nawet pomimo braku posiadanych kwalifikacji.
Jedyne umiejętności wymagane przy rekrutacji to prawo jazdy kategorii B, ukończone 24 lata i zaświadczenie o niekaralności. Przydatnymi i mile widzianymi cechami będą: odpowiedzialność, sumienność, komunikatywność oraz pozytywne nastawienie. Darmowy kurs to wielka szansa dla kandydatów, którzy nie byliby w stanie sami pokryć kosztów związanych z podjęciem zawodu kierowcy autobusu.

Ciągle słyszy się, że osoby o różnych kwalifikacjach i wykształceniu mają problemy ze znalezieniem pracy. Celem kampanii #DobryKurs jest zadbanie o takich ludzi i stworzenie szansy dla Spółki na pozyskanie kandydatów oraz uzupełnienie kadry. W styczniu bieżącego roku, już 10 osób rozpoczęło kurs na kierowcę, w tym jedna pani. Kandydatki płci pięknej również serdecznie zapraszamy do aplikowania, nie stawiamy ograniczeń w tym aspekcie. Na dzień dzisiejszy, mamy 9 pań za kierownicą naszych autobusów. – mówi Jarosław Lubowiecki, Kierownik Działu Eksploatacji.

Uprawnienia niezbędne do kierowania autobusem miejskim są w całości finansowane przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej. To możliwość zdobycia nie tylko darmowego kursu kategorii D, ale również kursu kwalifikacyjnego na przewóz osób, bezpłatnego egzaminu
państwowego i badań lekarskich. To nie jedyne wartości możliwe do zdobycia.

MZK oferuje umowę o pracę z bardzo szerokim pakietem socjalnym. Dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i dzieci, bilet wolnej jazdy dla pracownika i rodziny, premia świąteczna i roczna. Dodatkowo, pracownik otrzymuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne za symboliczną złotówkę, a w nim kilkadziesiąt badań laboratoryjnych i lekarzy różnych specjalizacji. Kierowca, z racji specyfiki swojego zawodu, pracuje również w nocy oraz w niedziele i święta. Za pracę w takie dni, otrzymuje specjalny dodatek. MZK zaznacza, że szuka nie tylko kierowców chętnych na bezpłatny kurs, ale również kierowców zawodowych. Tacy pracownicy otrzymają z kolei dodatek stażowy czyli nagrodę za już przepracowane lata w zawodzie.

Kierowcy mogą również liczyć na chwilę odpoczynku przed pracą i w czasie przerwy w specjalnie wydzielonej Strefie Relaksacyjnej. Miejsce to służy pracownikom do rozmów ze współpracownikami oraz integracji. Zarówno w budynku dyspozytorni, jak i na terenie całej
Spółki, pracownicy mogą korzystać z całorocznych dystrybutorów z wodą gazowaną, pokojową lub schłodzoną. Rozwiązania te znacznie wpływają na komfort pracy i umilają czas.

MZK nieustannie się rozwija, nie tylko inwestując w bieżące remonty pomieszczeń, ale również w tabor. W ciągu ostatnich trzech lat Spółka zakupiła 9 nowych autobusów marki Solaris Urbino – zarówno przegubowych jak i dwunastometrowych. Oprócz tego, Spółka poszerzyła tabor o dwa autobusy elektryczne, które w tygodniu rozwożą dzieci do szkół, a w weekendy wyjeżdżają na miasto. To nie koniec nowości w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym. Zakład stara się o pozyskanie autobusów zeroemisyjnych o napędzie elektrycznym i wodorowym, zatem w ciągu kilku kolejnych lat firma będzie przechodziła szereg korzystnych zmian.

Na komfort kierowania autobusami MZK wpływa również świadomość doskonałego zaplecza technicznego i możliwość szybkiej pomocy w razie awarii. W ubiegłym roku zakład zainwestował w nowe pogotowie techniczne marki Tevor, które świetnie radzi sobie z holowaniem autobusów o różnych długościach i wadze, dzięki dwóm wyciągarkom o ogromnej sile uciągu. Kierowcy w razie potrzeby mogą czuć się bezpiecznie i liczyć na błyskawiczną reakcję pogotowia.

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej zaprasza kandydatów zainteresowanych
stanowiskiem kierowcy autobusu na Dzień Otwarty 18 lutego w godzinach od 10:00 do 12:00.
Podczas spotkania będzie można zwiedzić zajezdnię, porozmawiać szczegółowo na temat warunków
zatrudnienia oraz specyfiki pracy kierowcy. Pracownicy MZK oprowadzą przyszłych kierowców po
Dziale Technicznym, pokażą Dyspozytornię oraz przy słodkim poczęstunku opowiedzą o firmie
i planach jej rozwoju.

Osoby chętne zgłosić swój udział w Dniu Otwartym proszone są o kontakt pod numerem telefonu 33 814 35 11 w. 223,
w dni robocze, w godz. 7-15 lub pod adresem e-mail: [email protected]. Kandydaci korzystając z powyższych
danych mogą również po prostu złożyć swoje CV by wziąć udział w procesie rekrutacyjnym.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emilia
Emilia
12 dni temu

Skoro tak pięknie się reklamują, dlaczego takie braki kadrowe kierowców,a może za niskie zarobki ???

george
george
14 dni temu

dlaczego 24 lata, a nie 21, co jest możliwe pod warunkiem uzyskania pełnej 280h kwalifikacji wstępnej?

Marek
Marek
16 dni temu

Chętnie bym poszedł ale podobno kierowca nie moze mieć tatuażu?

Takzi
Takzi
16 dni temu
Reply to  Marek

Może mieć gdzie chce

Henryk
Henryk
16 dni temu

Spółka jak widać się rozwija:)

Dan
Dan
13 dni temu
Reply to  Henryk

Raczej pali się jej pod girami. 🙂

Piotrek
Piotrek
12 dni temu
Reply to  Henryk

Przez 3 lata aż 9 nowych autobusie. Jeśli ktoś nie ma porównania do innych zajezdni, to będzie pod wrażeniem.
Praca kierowcy autobusu jest super, ale pod warunkiem dobrego taboru i “poukładanej” roboty,, czego w MZK bielsko niestety jeszcze nie ma.