Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Wybiorą zdjęcie roku

Przed rokiem Biblioteka Suska zorganizowała po raz pierwszy w historii konkurs fotograficzny „Zdjęcie roku powiatu suskiego”. Spotkał się on z ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, że teraz ogłoszono jego kolejną edycję.

Czasem jedno zdjęcie potrafi opowiedzieć więcej niż gruba książka. Fotografia pozwala zatrzymać czas, zachować coś ulotnego, pozwala po latach poczuć chwile, które dawno przeminęły. O wyjątkowości zdjęcia decyduje czasem ułamek sekundy , czasem nietypowe miejsce, z którego zostało zrobione. Ideą naszego konkursu jest znalezienie szczególnych zdjęć, tych, które opowiadają jakąś historię, które pokazują nasze codzienne życie i ważne wydarzenia, jakich jesteśmy świadkami

Wojciech Gach, dyrektor Biblioteki Suskiej do udziału w konkursie zaprasza zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Nie trzeba przy tym być mieszkańcem powiatu suskiego, ale konkursowe prace muszą być wykonane na jego terenie i do tego w tym roku. Fotografie będą oceniane przez profesjonalne jury w trzech kategoriach: wydarzenia (np. koncerty, wydarzenia sportowe, uroczystości), życie codzienne oraz przyroda i dziedzictwo kulturowe (krajobraz i zabytki). Spośród zdjęć nagrodzonych w poszczególnych kategoriach zostanie wybrane jedno, najciekawsze zdjęcie, które zostanie uhonorowane statuetką oraz prestiżowym tytułem zdjęcia roku powiatu suskiego 2018! Prace konkursowe wraz z odpowiednim formularzem zgłoszeniowym należy przesłać drogą elektroniczną do Biblioteki Suskiej ([email protected]) do 7 grudnia. Regulamin konkursu dopuszcza wysłanie przez jedną osobę maksymalnie trzech zdjęć.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments