Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wybór szczoteczki sonicznej dla dziecka

Szczoteczka soniczna to dość nowy wynalazek, przez co niewiele osób miało z nią styczność. Zapewnienia specjalistów dotyczące skuteczności tego urządzenia sprawiają jednak, że coraz więcej użytkowników decyduje się na zakup takiej szczoteczki. Ciekawą opcję może on stanowić zarówno dla osoby dorosłej, jak i dziecka. Tym bardziej, że modele soniczne w wersjach dla najmłodszych wyposażone są w wiele dodatkowych opcji, które czynią z codziennego szczotkowania doskonałą zabawę. Na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając szczoteczkę soniczną dla swojej pociechy?

Pierwszą szczoteczkę powinniśmy kupić dziecku już w okolicach 12. miesiąca życia. Właśnie wtedy u większości dzieci pojawiają się pierwsze ząbki mleczne, więc to dobry moment, aby zacząć przyzwyczajać malucha do codziennych czynności higienicznych. Na początek ciekawym rozwiązaniem może być zakupienie dziecku szczoteczki w formie gryzaka. Dzięki niej, brzdąc będzie mógł zapoznać się bliżej z przedmiotem do czyszczenia zębów i dziąseł, poćwiczyć mycie ząbków i jednocześnie uśmierzyć ból związany z ząbkowaniem.

Pierwsza szczoteczka dla dziecka

W okolicach 3. roku życia, gdy już dziecko trochę oswoi się ze szczoteczką, będziemy mogli pomyśleć o zakupieniu maluchowi pierwszej szczoteczki sonicznej. Warto to zrobić, ponieważ taka szczoteczka dzięki emitowanym przez siebie falom dźwiękowym oczyszcza zęby dużo skuteczniej i bezpieczniej, a do tego dostarcza malcom podczas mycia mnóstwa frajdy. Tylko jak wybrać tę odpowiednią szczoteczkę soniczną dla swojego dziecka?

Na co zwrócić uwagę, kupując szczoteczkę soniczną dla dziecka?

Wybierając szczoteczkę soniczną dla swojego dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Pierwszy z nich to wielkość główki czyszczącej. Jeśli kupujemy urządzenie dla trzylatka, musimy zadbać o to, by końcówka sprzętu była możliwie niewielka, tak aby szkrab mógł swobodnie operować nią w jamie ustnej. W tym celu należy skierować wzrok w stronę oznaczeń wieku, które znajdują się na opakowaniach niektórych szczoteczek sonicznych. Zawsze wybierajmy urządzenia dopasowane swoją specyfiką do okresu życia, w jakim znajduje się nasza pociecha. Przykłady popularnych modeli znajdziemy na stronie https://denthelp.pl/szczoteczki/szczoteczki-elektryczne/szczoteczki-soniczne-dla-dzieci

Kolejny istotny parametr to twardość włosia. Najmłodsze dzieci powinny szczotkować ząbki wyłącznie szczoteczkami z bardzo miękkimi, delikatnymi włóknami. Jak wiemy, dziecięce, mleczaki są wyjątkowo podatne na uszkodzenia, więc korzystanie przez maluchów w codziennej pielęgnacji jamy ustnej ze szczoteczek o zbyt twardym włosiu mogłoby niepotrzebnie zwiększać ryzyko podrażnień.

Poza wymienionymi wyżej, dwoma najważniejszymi parametrami, jest jeszcze kilka innych czynników, które mają niebagatelne znaczenie w przypadku dokonywania wyboru szczoteczki sonicznej dla dziecka. Należą do nich:

  • sposób zasilania szczoteczki – dziecięce szczoteczki soniczne są zasilane akumulatorowo bądź bateryjnie. W dłuższej perspektywie bardziej wygodną opcję stanowi szczoteczka z wbudowanym w rękojeść akumulatorem, natomiast szczoteczki na baterie sprawdzają się lepiej, gdy urządzenie ma służyć dziecku jedynie tymczasowo;
  • skala regulacji prędkości – niektóre szczoteczki soniczne w wersjach dla dzieci oferują nawet kilka trybów czyszczących. Warto zwrócić na nie uwagę, zwłaszcza jeśli chcemy by z jednej szczoteczki sonicznej korzystało więcej niż jedno dziecko. W przypadku kilku dostępnych trybów pracy istnieje większa szansa, że będziemy mogli dopasować sposób działania sprzętu idealnie pod potrzeby maluszka;
  • czujnik siły nacisku – w przypadku najmłodszych jest on szczególnie przydatny. Dzieci nie mają jeszcze wyrobionego nawyku właściwego korzystania ze szczoteczki, przez co zdarza im się na przykład zbyt mocno dociskać włókna urządzenia do ząbków, co prowadzi do podrażnień. Czujnik siły nacisku chroni naszego szkraba przed takim zagrożeniem;
  • dodatkowe funkcje i ułatwienia – sprawdźmy również, co dana szczoteczka soniczna ma maluszkowi do zaoferowania „gratis”. Na pewno atrakcyjnymi dodatkami, zwiększającymi komfort i skuteczność czyszczenia, są zainstalowane w niektórych urządzeniach odmierzacze czasu mycia czy też moduły Bluetooth, umożliwiające zsynchronizowanie pracy szczoteczki z aplikacją, którą możemy pobrać na smartfona.
Jaka szczoteczka dla chłopca, a jaka dla dziewczynki?

Szczoteczki soniczne w wersjach dla dzieci często posiadają atrakcyjny dla maluchów wygląd. Jak wiemy, najmłodsi zdecydowanie chętniej sięgają po produkty, które po prostu wizualnie wpasowują się w ich gust, z czego producenci doskonale zdają sobie sprawę. Tak więc wiele z dostępnych na rynku modeli ma kolorowe, często przyozdobione ulubionymi bajkowymi postaciami rękojeści, niektóre ze szczoteczek w trakcie czyszczenia potrafią odgrywać przyjemne dla ucha melodyjki, w zestawie z innymi znajdziemy chociażby dziecięcy kalendarzyk mycia, ułatwiający systematyczne czyszczenie ząbków. Przykładem tego typu szczoteczki jest Smilesonic Kids lub Philips Sonicare for kids.

Wśród dziecięcych szczoteczek sonicznych natrafimy zarówno na urządzenia odpowiadające gustowi chłopców, jak i sprzęty w jaskrawych kolorach, wpasowujące się w poczucie estetyki dziewczynek. Mnóstwo urządzeń ma również uniwersalny charakter. Reasumując, każdy rodzic powinien znaleźć wśród szczoteczek sonicznych produkt dopasowany do charakteru i upodobań swojego malca.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments