Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Wybrano trzech członków Zarządu Powiatu Bielskiego

Barbara Adamska. Zdjęcia: Marcin Kałuski

Barbara Adamska, Dorota Nikiel i Grzegorz Gabor zostali wybrani członkami Zarządu Powiatu Bielskiego. Tym samym zarząd liczy już pięć osób.

Dzisiaj w południe Rada Powiatu Bielskiego wybrała członków zarządu, którzy będą współpracować ze starostą Andrzejem Płonką i wicestarostą Grzegorzem Szetyńskim. Wyniki głosowania pokazują, że umocniła się koalicja klubów Rodzina Prawo Wspólnota, Prawo i Sprawiedliwość oraz Polskie Stronnictwo Ludowe.

Dorota Nikiel.

Wszystkich kandydatów na stanowiska członków zarządu zgłosił starosta. Barbara Adamska z PiS-u, nauczycielka, została wybrana jednogłośnie (28 głosów). Dorota Nikiel z RPW, dyrektor pisarzowickiej podstawówki, uzyskała 23 głosy. Grzegorza Gabora z PSL-u, prezesa OSP Bystra, wybrano 22 głosami. Będzie on pełnił pionierską funkcję tzw. nieetatowego członka zarządu, niepobierającego pensji, a jedynie dietę radnego.

Jeszcze nie wiadomo,  jakie obowiązki mają zostać powierzone poszczególnym członkom zarządu. Wiadomo jednak, że Grzegorz Gabor skupi się na sprawach z szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Grzegorz Gabor.

Przeciwko rozrostowi zarządu aż do pięciu osób protestowali radni Nowej Inicjatywy. Szef tego klubu Grzegorz Kotowicz mówił o niegospodarności. Wskazywał, że powiatowi ubywa zadań i trzyosobowy zarząd byłby wystarczający. Jednak cieszył się, że w zarządzie znalazł się choć jeden mieszkaniec Czechowic-Dziedzic (Barbara Adamska).

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bodzio57
bodzio57
2 lat temu

Zlikwidować powiaty. W dobie internetu są zbędne. “Księżycowa” koalicja – PiS, PSL, RPW /czytaj Platforma/ ma się dobrze. KORYTO +. Nie piszcie o apolityczności w samorządzie.

Marek
Marek
2 lat temu

TRAGEDIA WIOCHA szybko powiat do likwidacji.

tamburino
tamburino
2 lat temu

Głosy oddane na powiększenie zarządu powiatu świadczą o tym,że ten pisiarski do kwadratu ansambl powiatowy zachowuje się podobnie jak w rządzie ,w sejmie,w spółkach skarbu państwa,za nic mając poczucie chociażby minimum przyzwoitości. Tylko hasło ” pisizm,pisizm ponad wszystko.Doić,doić,aż ta chuda krowa padnie,po nas choćby potop !!! Żal mi tylko naszych dzieci i wnuków,którzy będą te dzisiaj zaciągane długi musieli będą spłacać.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Niektórzy dobrze wiedzą, że to ich ostatnia kadencja…

WYBORCA
WYBORCA
2 lat temu

W tej kadencji większości Radnym sodówa do mózgu uderzyła .Już nie wiedzą jak powiatowego podatnika “udoić” Zadań ubywa a członków Zarządu i innych funkcyjnych przybywa .Ale tak to jest jak kandyduje się do Rady Powiatu tylko dla kasy . W hasłach wyborczych wszystko dla dobra mieszkańców oczywiście tylko tych wybranych . Jedna z pierwszych Uchwał Rady to podwyżka tzw.diet o ok. 30% plus dopłata do paliwa ile ?Przecież jest powiatowy Związek PKS mogli by sobie przyznać bezpłatne bilety. Piszę tzw.diet bo to wynagrodzenie przewyższa niejednokrotnie zarobek całomiesięczny niejednego z powiatowych podatników za ok 160 godz.pracy w miesiącu ale do emeryturki… Czytaj więcej »