Na sygnale Wadowice

Niewybuchy jak grzyby po deszczu

Fot. KPP w Wadowicach

W ostatnich tygodniach w powiecie wadowickim raz po raz mieszkańcy natrafiają na niewybuchy. Kolejny znaleziono w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W sobotę dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu na terenie tego miasta. O niecodziennym znalezisku poinformował go mieszkaniec grodu nad Cedronem. Natrafił na niego podczas prac ogrodowych na swojej posesji.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z kalwaryjskiego komisariatu, którzy zabezpieczyli teren. Okazało się, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II wojny światowej. Miał około 30 cm długości i około 8 cm średnicy.

Dzisiaj, niewybuch został zabezpieczony przez żołnierzy z 16 Batalionu Powietrzno-Desantowego w Krakowie, którzy przewieźli go na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

– Przypomnijmy, że każdorazowo w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji – mówi rzeczniczka wadowickiej policji Agnieszka Petek.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments