E-edukacja Cieszyn Na czasie

Wycieczka w komendzie. Młodzież poznawała tajniki policyjnej pracy

Fot. KPP w Cieszynie

Uczniowie klasy mundurowej z cieszyńskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego zawitali do Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Młodzi ludzie poznali tajniki pracy policjanta techniki kryminalistycznej, ale także wyposażenie radiowozów używanych w codziennej służbie przez policjantów prewencji. Na zakończenie dowiedzieli się też, jak wygląda rekrutacja do policji i gdzie można znaleźć wszelkie informacje związane z naborem.

Spotkanie wprowadzili policjanci profilaktycy cieszyńskiej komendy – aspiranci Kamil Przewieźlik i Sebastian Marko. Podczas wizyty młodzież mogła zapoznać się m.in. z tajnikami pracy policjanta na stanowisku technika kryminalistyki. Mundurowy zaprezentował niezbędne przedmioty, które wykorzystuje w służbie, badając miejsce przestępstwa , w tym te, które na przykład pozwalają ujawniać ślady linii papilarnych.

Fot. KPP w Cieszynie

– Kolejnym punktem spotkania było zapoznanie się z wyposażeniem pojazdów służbowych będących na stanie cieszyńskiego Wydziału Prewencji, co w pewien sposób dało możliwość doświadczenia, jak wygląda codzienna służba. Uczniowie mieli również możliwość rozmowy z komendantem powiatowym policji w Cieszynie, inspektorem Jackiem Stelmachem, który opowiedział o służbie w policji, swoim doświadczeniu zawodowym, jak również odpowiadał na pytania. Na zakończenie komisarz Piotr Jakubiec z Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie zaznajomił uczniów z procesem rekrutacji do policji. Zachęcał jednocześnie do wstąpienia w jej szeregi z uwagi na możliwość niesienia pomocy innym ludziom oraz wyjątkowo ciekawy charakter tej służby – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Fot. KPP w Cieszynie

Fot. KPP w Cieszynie

Fot. KPP w Cieszynie

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pajace
pajace
8 miesięcy temu

Pokazali jak się granatnik odpala? A może którego mafiozę można na imprezę zaprosić?