Wydarzenia

Wyciek amoniaku w Bielmarze. Ewakuacja ponad 180 pracowników

Fot. Artur Jarczok

Dziś w południe sześć zastępów straży pożarnej, w tym grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego interweniowała w Zakładach Tłuszczowych Bielmar, gdzie doszło do wycieku amoniaku. Ewakuowano ponad 180 pracowników.

Zgłoszenie do służb ratunkowych wpłynęło ok. godz. 11.56. W zakładzie przy ul. Sempołowskiej doszło do wycieku amoniaku, na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej w tym grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Gdy strażacy na miejsce zdarzenia, znaczna część pracowników opuściła już budynek. Łącznie ewakuowano ponad 180 pracowników Bielmaru. Policja zamknęła ulicę wzdłuż zakładu.

– Do wycieku doszło prawdopodobnie w trakcie prac serwisowych, wyciek został uszczelniony. W trakcie prowadzonych działań była wyznaczona strefa niebezpieczna – mówi mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, rzecznik prasowa PSP w Bielsku-Białej. Strażacy czynności na miejscu prowadzili w specjalistycznych ubraniach i aparatach oddechowych. W wyniku wycieku substancji chemicznej nikt nie został ranny.

bak

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
2 miesięcy temu

co z posłem Koperskim? pójdzie po 5 daweczkę?

Tadeusz
Tadeusz
2 miesięcy temu

Jak to dobrze, że prawdopodobnie. Gdyby na pewno, to gorzej. Beknięcie rozejdzie się jak smród amoniaku, prawdopodobnie chyba. Dokładnie.

NH3
NH3
2 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Słuchaj bezmózgu,wszystko zależy od stężenia wyciekającego amoniaku i możliwości przewietrzania. Twoje wydalone tutaj gazy są po stokroć groźniejsze,bo na głupotę nie ma żadnych możliwości działań ratunkowych.

Ed
Ed
2 miesięcy temu
Reply to  NH3

oj pohamuj, chyba nie zrozumiałeś sarkazmu do artykułu, nie do sytuacji…

NH3
NH3
2 miesięcy temu
Reply to  Ed

Ten bezmózg produkuje się tu raz po raz.On ma tyle wspólnego z sarkazmem,co świnia z baletem.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  NH3

Wiesz że świętą krowę obraziłeś? Grubo.

NH3
NH3
2 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Krowę ? Raczej świnię.