Wydarzenia Cieszyn

Wyjątkowa Plaża Open po obu stronach Olzy tuż-tuż. W piachu “zakopane” 30 tys. zł

Fot. z arch. organizatorów

Tegoroczna odsłona jedynego cyklu turniejów siatkówki plażowej w naszym kraju będzie wyjątkowa pod kilkoma względami. Po raz pierwszy od wielu lat turnieje Plaża Open zostaną rozegrane w formule towarzyskiej, nie zaś jako turnieje rankingowe PZPS.

Nie oznacza to jednak, że pula nagród ulegnie drastycznemu zmniejszeniu czy spadnie jakość przyznawanych zawodniczkom i zawodnikom nagród. W każdym z trzech turniejów Plaża Open w Łodzi, Czeskim Cieszynie oraz Myślenicach do „podniesienia z piasku” będzie 30 tysięcy złotych (po 15 tys. zł dla kobiet i mężczyzn). Zwycięskie pary otrzymają po 6 tysięcy złotych, drugie miejsce premiowane będzie kwotą 4 tys. złotych, z kolei na zdobywców trzeciego miejsca czeka 1000 złotych do podziału. Ponadto na najlepsze pary całego cyklu czeka dodatkowa nagroda w postaci 10 tysięcy złotych!

Cykl wystartuje w Łodzi (15-17 czerwca), następnie przeniesie się do Czeskiego Cieszyna (1-3 lipca). Finały rozegrane zostaną w Myślenicach (8-10 lipca), gdzie rozegrany zostanie także dwudniowy King Of The Court. W międzyczasie odbędzie się również międzynarodowy Beach Pro Tour w Białymstoku (23-26 czerwca).

Turniej w stolicy Śląska Cieszyńskiego będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii zawody zostaną rozegrane w mieście, które łączy dwa kraje, w tym przypadku Polskę i Czechy. To wydarzenie bezprecedensowe, które w głowach organizatorów, władz obu miast kiełkowało od kilku lat.

– Rok temu podczas zawodów na rynku polskiego Cieszyna doszło do rozmów, które zaowocowały stworzeniem wydarzenia absolutnie wyjątkowego. Dla zawodniczek i zawodników będzie to z całą pewnością ciekawe doświadczenie, jeden mecz grać w Polsce, by następnie przenieść się do Czech i rozegrać spotkanie przed czeską publicznością. Mieszkańcy obu miast darzą się sympatią, są dla siebie bardzo bliscy, co najlepiej można było zaobserwować podczas lockdownu, spowodowanego pandemią koronawirusa, gdy Polacy i Czesi stojąc po obu stronach Olzy mogli jedynie do siebie pomachać i pozdrowić najróżniejszymi transparentami. Teraz jednak wszystko wraca do normy i sportowe emocje będziemy mogli przeżywać wspólnie i czerpać z nich wszystko co najlepsze – mówi Marcin Strządała z BDB Event, organizator wydarzenia.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Myszka
Myszka
5 miesięcy temu

Żeby tylko było ciepło, bo gdy jest zimno to wtedy cały show diabli wezmą!

pudelko
pudelko
5 miesięcy temu
Reply to  Myszka

Żeby tylko nie było wiatru, bo jak jest wiatr to gorzej jak mróz.

Toy toy
Toy toy
5 miesięcy temu
Reply to  pudelko

Mądrego przyjemnie poczytać.

ajoj ajoj
ajoj ajoj
5 miesięcy temu
Reply to  Toy toy

nie moja mądrość, to parafraza ze skeczu kabaretowego. A tutaj komentarze są kabaretowe, jeden chce pooglądać dupeczki a drugi w tym kierunku chce aby było ciepło. A biedni futboliści (też piłką)grają czy to deszcz czy to śnieg, jaka sprawiedliwość?

Dupiarz z Warszawy
Dupiarz z Warszawy
5 miesięcy temu
Reply to  ajoj ajoj

W jakich warunkach grają futboliści to nam wszystko jedno, bo i tak zawsze grają w gaciach do kolan.

ajoj ajoj
ajoj ajoj
5 miesięcy temu

a i w siatkówkę plażową grywają kobiety w rajtuzach

logika najlepszej promocji nie zginęła
logika najlepszej promocji nie zginęła
5 miesięcy temu

Tak też myślałem aby w Artykule sponsorowanym poniżej nie zostawiać miejsca na komentarze. I słusznie wycofano, po co mają mieszkańcy ewentualnie z czymś się nie zgodzić.

Edek z krainy kredek
Edek z krainy kredek
5 miesięcy temu

Wspaniale, będzie w końcu można pooglądac dupeczki, szkoda tylko, że Hermenegilda nie gra

osiołek
osiołek
5 miesięcy temu

gra, wielu na nerwach tutaj, bardziej niż osiołek choć czemu osiołek?

Edek z krainy kredek
Edek z krainy kredek
5 miesięcy temu
Reply to  osiołek

EEEee..tam.. ta oferma w nic grać nie potrafi, nawet w karty

osiołek
osiołek
5 miesięcy temu

ale pooglądać dupeczki potrafi, może to lepiej niż grać?

bez piachu
bez piachu
5 miesięcy temu

NIe chcę wiedzieć ile zakopane w Zakopanem.