Wydarzenia Cieszyn

Wyjątkowy spacer w Wiśle. Zobacz, jak las budzi się do życia

Fot. Pixabay.com

W najbliższą sobotę, 26 marca, będzie można wybrać się na wyjątkowy spacer w towarzystwie leśnika. Nadleśnictwo Wisła zaprasza na wspólną przechadzkę po beskidzkich lasach. Wydarzenie jest organizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów.

Las pełni wiele funkcji – przyrodniczych, gospodarczych i społecznych. Nie sposób również przecenić jego dobroczynnego wpływu na zdrowie. Samo przebywanie w lesie niesie ze sobą szereg korzyści: obniża poziom kortyzolu, nazywanego hormonem stresu, zwiększa zdolność rozwiązywania problemów i kreatywność o 50 proc., zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję. To również doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody.

A spacerować jest gdzie – lasy zajmują około 1/3 powierzchni naszego kraju. Do dyspozycji społeczeństwa leśnicy oddali i utrzymują ponad 20 tys. km szlaków pieszych, prawie 4 tys. km szlaków rowerowych, około 3200 parkingów leśnych i miejsc postoju oraz ponad 600 pól biwakowych i obozowisk. W ramach bezpłatnej oferty edukacyjnej Lasy Państwowe udostępniają ponad 1000 ścieżek dydaktycznych, blisko 600 wiat edukacyjnych oraz ponad 300 izb edukacyjnych oraz ośrodków edukacji leśnej.

Spacer w Wiśle rozpoczyna się o 9.00 przy siedzibie Nadleśnictwa Wisła, przy ulicy Czarne 6. – Będziemy poruszać się ścieżką przyrodniczą Nadleśnictwo Wisła. Nie będzie to męczący spacer, także zapraszamy uczestników w każdym wieku! Opowiemy, co słychać wiosną w lesie i jak las właśnie budzi się do życia. Nie zabraknie też rozpoznawania odgłosów ptaków, które teraz właśnie zaczynają powoli przygotowania do godów. Dla uczestników spaceru na koniec przewidziane jest ognisko – mówią pracownicy z Nadleśnictwa Wisła.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ono
ono
1 rok temu

Nie zapomnij zabrać ze sobą po raz przedostatni maseczkę. Taki piękny, patriotyczny wstęp do lasu w artykule, że pod artykułem powinni podpisać się pracownicy Nadleśnictwa Wisła.