Na sygnale Oświęcim

Wykiwały seniorkę

Fot. Wojciech Ciomborowski

Policjanci z oświęcimskiej komendy poszukują złodziei, którzy okradli 83-letnią mieszkankę  Oświęcimia. Podstępni rabusie weszli do domu kobiety udając sprzedawców narzut.

Wczoraj  tuż przed godziną 15.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zostali powiadomieni o kradzieży do której doszło rano w jednym z domów jednorodzinnych znajdujących się na peryferiach Oświęcimia. Jak wynikało ze zgłoszenia, tuż po 8.00 do drzwi domu 83-letniej seniorki zapukała kobieta, która poinformowała starszą panią, że zbiera stare zegarki, a także sprzedaje narzuty. Zaczęła je rozkładać i prezentować.

Seniorka. po krótkiej rozmowie .odmówiła zakupu, a następnie nakazała aby kobieta opuściła jej dom. Tuż po 14.00 seniorkę odwiedziła córka. Starsza pani opowiedziała jej o porannej wizycie kobiety sprzedającej narzuty. Córka  zorientowała się, że mogło dojść do kradzieży. Zajrzały do miejsc, w których oświęcimianka przechowywała kosztowności. Seniorka stwierdziła brak oszczędności, a te wynosiły kilka tysięcy złotych.

W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że sąsiedzi pokrzywdzonej widzieli , że rano jej posesję opuszczają trzy kobiety, a następnie wsiadają do srebrnego samochodu osobowego, za  kierownicą którego siedział mężczyzna. Następnie sprawczynie kradzieży odjechały.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o