Wydarzenia Cieszyn

Wykłady, badania i rozmowy ze specjalistami. To wszystko w Ustroniu

7 grudnia o 15.00 w Miejskim Domu Kultury „Prażakówka” rozpocznie się bezpłatne wydarzenie poświęcone zdrowiu. Jednym z kluczowych elementów programu będzie wykład cenionego prof. nadzw. dr. hab. n. med. Przemysława Nowakowskiego, angiologa i specjalisty chirurgii naczyniowej w Grupie American Heart of Poland, pt. „Profilaktyka i leczenie naczyń”.

– Podczas spotkania Klubu Pacjenta nie tylko zdobędziemy cenne informacje na temat profilaktyki i leczenia naczyń, ale również będziemy mieć okazję zgłębić temat istotnych badań profilaktycznych dostępnych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). W ramach NFZ istnieje szereg badań, które wspomagają wczesne wykrywanie chorób oraz umożliwiają monitorowanie stanu zdrowia. Ale to nie wszystko – eksperci z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie zwrócą uwagę na to, jak czytać etykiety na produktach spożywczych – mówi prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Katarzyna Kucia-Garncarczyk.

Badania i rozmowy ze specjalistami

– Po wykładach będzie można skorzystać z bezpłatnych badań, obejmujących m.in. pomiar ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi, analizę składu ciała, BMI, czy też określenie wieku metabolicznego ciała. Będzie można porozmawiać z chirurgiem naczyniowym, ze specjalistami z NFZ i sanepidu i zapytać, o to, co chcemy wiedzieć na temat swojego zdrowia. Spotkania organizowane przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” wzbudzają duże zainteresowanie, co pokazuje, jak ważne jest edukacja społeczności w tym zakresie – dodaje prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

Klub Pacjenta jako wydarzenie towarzyszące Dniu Zdrowia

W ramach Dnia Zdrowia zostanie przeprowadzonych 90 bezpłatnych badań, a w tym badanie Dopplera tętnic szyjnych w kierunku profilaktyki udarów, badania Dopplera pod kątem tętniaka aorty oraz badania wskaźnika ABI, które jest stosowane w celu wykrycie miażdżycy w aorcie brzusznej oraz tętnicach kończyn dolnych.

Klub Pacjenta to doskonała okazja do rozmowy ze specjalistami, zdobycia cennych informacji oraz troski o swoje zdrowie. Spotkanie ma charakter otwarty. Odbywa się pod patronatem Przemysława Korcza – burmistrza miasta Ustroń oraz Ministerstwa Zdrowia.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments