Smacznie, zdrowo i stylowo Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Wykrywanie osteoporozy

Ponad milion złotych na wykrywanie osteoporozy otrzyma Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności w Ustroniu. Placówka ta została wytypowana do realizacji projektu „Profilaktyka osteoporozy w makroregionie śląskim”.

Projekt będzie realizowany przez szpital w porozumieniu z placówkami Podstawowej Opieki Zdrowotnej z województw śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego. – To kolejny program profilaktyczny, który będzie realizowany w naszym Centrum. Z powodzeniem Śląskie Centrum Reumatologii Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności w Ustroniu realizuje już projekt z funduszy unijnych – wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów. Teraz zostaliśmy wytypowani również przez Ministerstwo Zdrowia do realizacji projektu profilaktyki osteoporozy – mówi Cezary Tomiczek, prezes zarządu Centrum Reumatologii.

Od kilku lat w ustrońskim szpitalu można korzystać z badania densytometrem, który określa stan układu kostnego. Badanie jest bezbolesne. Teraz za sprawą projektu pojawia się szansa na zwiększenie wczesnego wykrywania osteoporozy.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments