Wydarzenia Bielsko-Biała

Wylicytowaliśmy wyjątkowy obraz! Zagraliśmy z WOŚP razem z Jasienicą | ZDJĘCIA

Od samego rana gramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie mieszkańcy naszego regionu dzielą się bezinteresownie dobrem. Szczególnie dla naszego Wydawnictwa Prasa Beskidzka zakończyła się wizyta w jasienickim sztabie WOŚP. Prezes Wydawnictwa, Mirosław Galczak odebrał tam wcześniej wylicytowany przez Kronikę Beskidzką wyjątkowy obraz.

– Od wielu lat przyłączamy się do działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało się wylicytować na jej rzecz ten piękny obraz, wykonany przez młodych artystów. Z dumą powiesimy go na ścianach naszej redakcji  – tłumaczy prezes Wydawnictwa Prasa Beskidzka (wydawca Kroniki Beskidzkiej, Głosu Ziemi Cieszyńskiej, portali beskidzka24.pl oraz bielsko.biala.pl i Beskidzkiej TV), Mirosław Galczak. Cały dochód z licytacji trafił na konto WOŚP.

– Chwała dla tych, którzy mają tak otwarte serce dla tych najmniejszych i najbardziej potrzebujących – dodał wójt gminy Jasienica, Janusz Pierzyna.

Wyjątkowy obraz wykonała Samanta Stuchlik, artystka z Wilamowic z pomocą dzieci z mazańcowickiego przedszkola, które przyłączyło się do akcji “Malujemy Sercem”. – Zostałam zaproszona do tej akcji przez panią Małgorzatę Krupińską z przedszkola Niebieski Balonik z Mazńcowic. Od razu w mojej głowie zrodził się pomysł na wykonanie obrazów – mówi Samanta Stuchlik.

Obraz został wykonany techniką tak zwanego kropkowania. – Pomyślałam, że będzie to dość proste, jeśli chodzi o wykonanie dla małych dzieci, a może dać w krótkim czasie ciekawy efekt. Zastanawiałam się, jaki projekt przygotować. Pomysł serca w środku był wręcz oczywisty, bo jest nieodłącznym symbolem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od lat. Otaczają go dzieci trzymające się za ręce, co ma symbolizować, że wspieramy się w tym, żeby razem zrobić coś dobrego. Do tego doszły pozostałe elementy, które wzorowały się na logo i całej szacie graficznej.

Samanta Stuchlik narysowała szkic, a resztę pracy przy odpowiednim doborze kolorów i użyciu odpowiednich dla tej techniki narzędzi wykonały dzieciaki z przedszkola z Mazańcowic. Efekt jest niesamowity! – Dzieci wykazały się wielką odwagą i inicjatywą. Wykonały wspaniałe prace – dodaje artystka.

Finał WOŚP w gminie Jasienica podzielony był na kilka miejscowości. – W pomoc zaangażowało się mnóstwo osób. W sumie mieliśmy 30 wolontariuszy i 15 puszek stacjonarnych. Wszyscy zbieramy na jeden cel. Działały z nami także wszystkie OSP z gminy Jasienicy. W każdej miejscowości działo się naprawdę bardzo dużo  – komentuje Małgorzata Krupińska, koordynator WOŚP w gminie Jasienica.

Wszystko zakończyło się o 19.00 przed nową siedzibą OSP Jasienica magicznym światełkiem do nieba. Aktualnie trwa liczenie zebranych pieniędzy.

   

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
1 rok temu

A gdzie są ci co marzły wiele godzin na mrozie zbierali najlepiej porobić sobie zdjęcia taka wiejska propaganda.

K
K
1 rok temu
Reply to  Ewa

Proszę zobaczyć na profil WOŚP Mazańcowice tam na bieżąco były zdjecia wolontariuszy w terenie.

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  K

Ale mnie chodzi tu w tej propagandzie.