Na sygnale Oświęcim

Wypadek 17-letniego motocyklisty. Rodzice nie wiedzieli, że potrzebne są uprawnienia

Fot. Pixabay.com/zdjęcie poglądowe

W ubiegłym tygodniu służby ratunkowe interweniowały w miejscowości Włosienica (powiat oświęcimski) przy ul. Długiej, gdzie doszło do wypadku drogowego z udziałem 17-latka kierującego motocyklem. Chłopak nie posiadał uprawnień, a motor kupili mu rodzice.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 17 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, kierując motocyklem marki Honda, najechał na tył samochodu marki Skoda, którym kierował mieszkaniec Katowic. W wyniku wypadku nastolatek doznał obrażeń ciała. Karetką został przewieziony na leczenie do szpitala.

Okazało się, że chłopak nie miał uprawnień do kierowania tego typu motocyklem. Dysponował nim od niespełna miesiąca. Motor kupili mu rodzice. Nie zdawali sobie sprawy z faktu, że pojazd, który wybrał chłopak, miał większą pojemność silnika, a co się z tym wiąże do jego prowadzenia wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii A2, które można uzyskać dopiero po ukończeniu 18 lat. W trakcie dalszego postępowania ustalone zostaną wszystkie okoliczności wypadku.

google_news